Nadační fond Kometa | Nabídka práce
18055
page-template-default,page,page-id-18055,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Nabídka práce

Níže můžete nalézt inzerci na pozice osobních asistentů, dobrovolníků nebo třeba brigádníků. Jestliže máte zájem o některou z nabízených pozic, neváhejte nás kontaktovat.

DO NAŠEHO TÝMU HLEDÁME

Aktuálně nejsou žádná volná pracovní místa.

 

HLEDÁME OSOBNÍ ASISTENTY

 

 

OSOBNÍ ASISTENT PRO KUBU

Pro Kubíka sháníme osobní asistenci na tento školní rok (klidně i na delší dobu).

Kuba je příjemný kluk, je mu 16, chodí do ZŠ s asistentkou pedagoga. Má diagnózu atypický autismus. Komunikuje se s ním pěkně, rozumí, mluví. Má samozřejmě rád svoje rituály a je třeba si s ním nastavit jasná pravidla. Jako u většiny dětí s diagnózou PAS je nejlepší laskavý a pevný přístup.

Konkrétně by šlo o úterky odpoledne – vyzvednout ho ze školy, dovézt domů MHD (Brno – Žabovřesky), nechat trošku odpočinout, probrat školní úkoly, zahrát si stolní hry nebo karty, malovat, zpívat, zajít si na procházku, projet se na koloběžce… a tak. To záleží i na asistentovi/asistentce, co sami rádi děláte. Časově to vychází na 12:00 – 17:00. Platíme 120 Kč/hod.

Kdyby pro Vás nabídka byla příjemná a podnětná, ozvěte se. Nabízíme seznámení, zaučení a prakticky neutuchající podporu 🙂

Kontaktujte prosím přímo rodinu: janka.ruzickova@post.cz.

Děkujeme 🙂

 

DOUČOVÁNÍ PRO HONZU

Hledáme asistenta pro doučování např. AJ, NJ, ČJ nebo matematiky. Honza je velmi přátelský a hodný a rád chodí do školy na které mu záleží.

Honzík chodí do druhého ročníku na SŠ pro děti se zdravotním znevýhodněním. Potřeboval by pomoc s opakováním nebo procvičováním některého z uvedených předmětů. Rádi bychom využili doučování jednou i vícekrát týdně na dvě hodiny, včetně víkendu dle možnosti a času asistenta.

Za hodinu nabízíme 120 Kč. Doučování by bylo v Brně – Novém Lískovci.

Prosím kontaktujte Nadační fond KOMETA t.kucerova@nfkometa.cz nebo rodinu na email renamo@email.cz.

Děkujeme a těšíme se na laskavou pomoc synovi v doučování v základech uvedených předmětů.

 

ASISTENT PRO NATÁLKU

Hledám asistenta pro Natálku (4 roky, dětský autismus), který by ji vyzvedával ze školky, která se nachází v Líšni a trávil by s ní čas, než bych přijela z práce. Jednalo by se ze začátku na zkoušku o jeden den v týdnu (úterý) cca 14:30 (po domluvě s učitelkou by šlo i později, kolem 16hod.) do cca 18-19hod. Poté bych uvítala, aby asistence byla 2x týdně (i ve středu, stejný čas).

Natálka celkem umí mluvit, své potřeby dokáže říct, občas je problém s porozuměním, že nedokáže vysvětlit co chce. Buď si nakonec ukáže, nebo se vztekne a urazí. Je tedy dobré počítat i s tím, že ne všechny dny budou bez problému, ale pokud se ji budete věnovat, budete s ní venku, nebo si hrát doma, tak bych si troufla říct, že to bude v pořádku 😊 Byla bych moc ráda, aby Natálka nejdřív párkrát asistenta viděla, než s ním bude sama.

V případě zájmu mě prosím kontaktujte na email: lenkaa.prochazkova@seznam.cz

Děkuji 😊

 

ASISTENT PRO FRANTIŠKA

Dobrý den, hledáme osobní asistentku/asistenta pro 6letého Františka pro aktivní trávení volného času a občasné „hlídání“.

František má diagnózu lehkého až středně těžkého autismu. Nyní se učí mluvit, svou komunikaci doplňuje o znaky, má logopedickou péči i abaterapii (vše ráda vysvětlím). Nácvik komunikace je pro něj velmi důležitý. Vzhledem k tomu uvítám někoho s porozuměním této problematiky či zkušenosti, popřípadě aktivního zájemce/studenta ráda zaučím.

Konkrétně se jedná o asistenci cca 1 – 2x týdně (pravděpodobně čtvrtek odpoledne a pátek dopoledne) v Pustiměři u Vyškova (auto nutnost).

Zájemce prosím o kontatování na email: krahulova.katarina@email.cz nebo tel 731455789

Děkuji a Těšíme se na setkání.

 

HONZÍK HLEDÁ MOVIE MAKERA

Pro mého syna Honzíka, jehož velkou zálibou je práce s videem, hledám odborníka, studenta nebo i samouka, který by jej naučil točit, ale následně i editovat videa na počítači. Případně uvítáme i možnost přihlásit jej na nějaký kurz pro začátečníky.

Ideálně v Brně nebo blízkém okolí, případně je možné přijít syna učit i k nám domů (Brno).

Za jakékoliv kontakty, odkazy a pomoc budeme rádi.

Pište prosím na e-mail: t.kucerova@nfkometa.cz a do předmětu uveďte HONZÍK – VIDEO. Mamince následně předáme kontakt

Děkujeme!

 

 

ASISTENT PRO DANIELA

Dobrý den, hledám asistenta/asistentku pro 13ti letého chlapce.

Jedná se o vyzvednutí ze školy/kroužku (ZŠ Hapalova-Řečkovice) a doprovod MHD do centra Brna (hlavní nádraží). Asistence by byla prozatím potřeba asi 1-2x týdně v odpoledních hodinách (od 15hod. -do 17 hod.). Daniel má lehkou formu autismu, mluví a nemá žádné větší problémy se sebeobsluhou a chováním. Jen nezvládá sám cestovat. Odměna za asistenci by byla 150,-Kč/hod.

V případě zájmu mě kontaktujte přes email : lucka.tom3@seznam.cz

Děkuji.

 

ASISTENT PRO LUKÁŠKA

Dobrý den, hledáme osobního asistenta/asistentku pro našeho 9ti letého syna Lukáše. Lukášek má diagnostikovaný autismus, druhým rokem navštěvuje speciální školu ve Vyškově a dělá velké pokroky. Lukášek nemluví, ale snaží se. Zpívá, hraje si a je moc hodný.

Hledáme někoho kdo má zkušenosti s autisty a dokáže během letních prázdnin Lukáška posouvat dále v komunikaci, hrách a učení.

Asistence by probíhala v Rousínově u Vyškova min. 3x týdně (uvítáme i 5x týdně) v době od 8:00 – 14:00 hod.

V případě zájmu o tuto nabídku mě prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu: nakaterina@gmail.com

Děkuji.

 

ASISTENT PRO KAMILU

Dobrý den, hledám osobní asistentku/asistenta pro autistickou dceru Kamilu – 17 let. Jedná se o asistenci na táboře organizace SPMP, který se koná od 14.8.-28.8.2021 ve Staré říši na Vysočině.

Dcera potřebuje celodenní dohled a dopomoc s některými potřebami, hlavně hygienickými.

Špatně zvládá kolektiv, většinou se bude jednat o individuální program. V případě špatné nálady může být agresivní. Jinak celkem dobře komunikuje, ráda pomáhá a správným přístupem je asistence téměř bez problémů 🙂

Asistentce uhradím celý pobyt včetně stravy a dopravy. Odměna za asistenci je 10.000,-Kč

Zájemci mě můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: kamzikv@seznam.cz

Děkuji.

 

ASISTENT PRO HONZÍKA

Dobrý den, hledáme osobní asistentku/asistenta pro 5letého Honzíka pro aktivní trávení volného času (vzdělávací aktivity, nácvik komunikace atd. – vše vysvětlím).

Honzík nemluví, proto je nácvik komunikace velmi důležitý. Má diagnózu autismu, takže uvítám někoho s porozuměním pro specifika/potřeby dítěte s tím spojené. Zkušenosti s touto problematikou jsou velkou výhodou, ale aktivního člověka se zájmem rádi zaučíme.

Jednalo by se o asistenci cca 1x týdně ve vesničce Šenov, okres Znojmo.

Zájemci nás můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: t.kucerova@nfkometa.cz , do předmětu uveďte: Asistence Honzík

Děkujeme a Těšíme se na Vaše nabídky.

 

ASISTENT PRO DANNYHO

Dobrý den, hledám osobní asistentku/asistenta pro mého 4letého syna Dannyho pro domácí pedagogické vzdělávání (Veveří, Brno) – nejedná se tedy o hlídání.

Danny má dg PAS (a ADHD), uvítám někoho se zkušeností či aktivním zájmem v tomto ohledu a především porozuměním pro specifika/potřeby dítěte s tím spojené. Jednalo by se zpočátku o cca 4 – 6 hodin týdně, odpolední čas. Danny stále nemluví, ale rozumí všemu.

Zájemci mě můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: barbarapiveckova@seznam.cz
Děkuji a Těším se na Vaše nabídky.

 

OSOBNÍ ASISTENT

Hledáme osobního asistenta k tříletému chlapci s dětským autismem, který je milý a usměvavý, jen potřebuje novou osobu nejprve lépe poznat.

Představujeme si, že by asistent přišel 1-2x týdně k nám domů (Křenovice – 35min za Brnem směr Slavkov) a 2-3 hodiny by se synovi věnoval – kreslení, hraní, vzdělávací aktivity (vše vysvětlíme). Případně asistoval mamince na procházce a při dalších společných aktivitách. Na konkrétní dny a čas, kdy by asistence probíhala, se domluvíme individuálně.

V září by měl syn nastupovat do školky, kde bude mít asistenta. Pro profesionální asistenty je tedy i možnost na budoucí stálé zaměstnání, ale rozhodně to není podmínkou.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu: t.kucerova@nfkometa.cz

 

OSOBNÍ ASISTENT

Dobrý den, hledám prosím osobní asistentku/asistenta pro mého 4letého synka pro jeho pobyt v soukromé dětské skupině (Brno, ul. Hybešova) – nejedná se tedy o samostatné hlídání. Synek má dg PAS (a ADHD), uvítám někoho se zkušeností či aktivním zájmem v tomto ohledu a především porozuměním pro specifika/potřeby dítěte s tím spojené.

Jednalo by se zpočátku o cca 2 dopoledne týdně, časem bych ráda přidala. Podmínkou je dlouhodobá spolupráce (vzhledem k PAS synka – potřebuje pocit jistoty, změny/nové osoby jsou pro něj problém). Samozřejmě však chápu a respektuji že teď např. studentka VŠ neví, jaký bude od září rozvrh ve škole.

Synek potřebuje především porozumění pro jeho potřeby rituálů, apod. a osobní blízkost, pozornost a oporu někoho dospělého když ve skupině dětí, protože se do ní a společných aktivit neumí zařadit.

Zájemci mě můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: hanka.farnikova@gmail.com

Děkuji a Těším se na Vaše nabídky.

 

NABÍDKA PLACENÉHO ASISTENTSTVÍ

Chceš být součástí našeho skvělého týmu? Zajímá Tě problematika autismu a baví Tě práce s dětmi? Tak neváhej a pojď mezi nás!
Pro námi organizované aktivity (terapie, sportovní aktivity), ale také přímo do rodin hledáme asistenty k dětem s poruchou autistického spektra.
Zkušenosti s prací s dětmi podmínkou, s prací s dětmi s autismem velkou výhodou, ale rádi Tě zaškolíme a vše vysvětlíme 🙂
Asistence by byla placená na základě Dohody o provedení práce částkou 120,-/hod. Podmínkou je, spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost a kladný vztah k dětem. Vítáme dlouhodobou spolupráci.
V případě zájmu mě prosím kontaktujte na e-mail: t.kucerova@nfkometa.cz 

Děkujeme za sdílení a těšíme se na každého, kdo se k nám přidá!
Tým Nadačního fondu KOMETA 💙