Nadační fond Kometa | Pro žadatele
18053
page-template-default,page,page-id-18053,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Pro žadatele

Věnujeme se klientům s diagnózou (či podezřením na) PAS žijícím na území Jihomoravského kraje ve věku 0 – 18 let.

 

Co Vám můžeme nabídnout?

  • doporučení odborníků pro diagnostiku PAS
  • sociální a speciálně – pedagogické poradenství rodinám
  • výroba a půjčování didaktických pomůcek pro výchovu a vzdělávání dětí s PAS
  • možnost navštívit hernu pro děti na základě předchozí domluvy
  • zprostředkování a částečné financování osobních asistentů
  • organizace jednorázových i pravidelných volnočasových aktivit pro děti s PAS (bruslení pro rodiny dětí s PAS, ukázky terapeutických metod, tvoření ze dřeva, atd.)
  • pravidelná setkávání rodičů dětí s PAS s odborníky

 

Jak se stát naším klientem?

V případě o naše služby zájmu nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky, kontakty naleznete ZDE. Sdělíme Vám veškeré informace a možnosti podpory. Následně si sjednáme osobní schůzku, na které vyřešíme veškeré formality a představíme Vám naši činnosti i prostory osobně. Při této příležitosti se rádi setkáme nejen s Vámi, ale i s Vaším dítětem.

ŽÁDÁME VŠECHNY ZÁJEMCE O NAŠE SLUŽBY o zaslání vyplněného Osobního dotazníku, který si můžete stáhnout ZDE.

 

Jak probíhá první schůzka?

Osobní setkání je možné v Poradenské centrum, které se nachází přímo v prostorách DRGF Areny na ulici Křídlovická 34, případně u Vás doma. Na první schůzce představíme naši činnost, formy pomoci a seznámíme se s dítětem. Společně poté hledáme nejlepší způsob a cestu, jak s dítětem pracovat. Při této příležitosti vyřešíme veškré formality a domluvíme se na dalším postupu.

Většina klientů na nás dostane doporučení z organizací, se kterými spolupracujeme či od rodičů, kteří mají děti se stejnou diagnózou a jsou s našimi službami spokojeni. Osobní kontakt je pro nás velmi důležitý, protože každé dítě s autismem je jiné a potřeby jednotlivých rodin se velmi liší. Často jsme osloveni pouze s žádostí o podporu ve formě zakoupení pomůcky, ale po představení všech našich aktivit se většina rodin rozhodne využívat i další možnosti podpory.

Proto se na nás neváhejte obrátit. Pevně věříme, že najdeme způsob, jak Vám pomoci.