Nadační fond Kometa | 1.10.2015 Sbíráme víčka od PET-lahví pro malého Lukáška
16885
post-template-default,single,single-post,postid-16885,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

1.10.2015 Sbíráme víčka od PET-lahví pro malého Lukáška

Den s Kometou

02 Říj 1.10.2015 Sbíráme víčka od PET-lahví pro malého Lukáška

V extraligovém ročníku 2014/2015 jsme odstartovali projekt Víčkovaná s Kometou. Pro fanoušky jsme nachystali dva kontejnery, kam mohli nosit víčka od PET-lahví. Ty si následně celý ročník 2014/2015 vyzvedávali rodiče od malé Patričky, které byla už v půl roce diagnostikována spánková epilepsie. A že jste se činili, dosvědčuje celkem 932,5 kg přinesených víček pro Patričku. V aktuálním extraligovém ročníku budeme přinesená víčka věnovat rodině malého Lukáška z Letovic, který má poruchu autistického spektra, hypotonický syndrom, poruchu imunity a další zdravotní potíže. Věříme, že za peníze z víček, které nasbíráme, budou moct rodiče Lukáškovi usnadnit každodenní život nebo jej alespoň zpříjemnit. Nasbíráme ještě více víček než vloni?

HC Kometa Brno se neustále snaží naplňovat slogan „Víc než hokej“. Pod tím se skrývá velké množství projektů, které se spojují zejména s prací s mládeží, které se snažíme ukázat tu správnou cestu. Případně se mladým s pomocí partnerů našeho klubu snažíme zařídit i jiný, než sportovní program. Mezi vzdělávací aktivity patří například i ekologická výchova, která probíhá na tzv. EKO dnech s Kometou, kde se mládež dozvídá o tom, proč je dobré třídit odpad a dbát o životní prostředí. Spojením ekologické výchovy a následné recyklace díky naší charitativní činnosti vznikl nový projekt Víčkovaná s Kometou. V tomto dlouhodobém projektu, chceme poukázat na to, že i víčka všudypřítomných pet lahví je možné dále zpracovávat, a proto vyzýváme fanoušky, ať je společně s námi sbírají.

lukasecvickovana01

Lukášek, velký fanoušek Komety, byl s rodiči živě na domácím utkání s Olomoucí (25. 9. 2015) a moc si jej užil. Modrobílá barva mu již dříve přirostla k srdci a miluje vše hokejové. Proto vás prosíme, abyste víčka od PET-lahví nevyhazovali a raději nám je přinesli. U DRFG Areny jsou dva speciální kontejnery, kam můžete svá víčka vhodit.

Všechna víčka, která vyprodukujete doma, ve škole, v práci a na jiných místech můžete nosit do dvou sběrných míst v prostorách DRFG Areny – od křižovatky na Nových sadech a Poříčí, nebo k plotu u hlavní pokladny.

Děkujeme, že pomáháte s námi!