Nadační fond Kometa | O nás
16378
page-template-default,page,page-id-16378,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

O nás

Základní informace

Nadační fond KOMETA vznikl za účelem pomáhat lidem, kteří neměli v životě mnoho štěstí, a naši pomoc potřebují, ale především pak rodinám s dětmi, kterým vstoupila do života diagnóza poruchy autistického spektra.

Nadační fond KOMETA byl založen pod hlavičkou Kometa Group, a.s. Je zapsán v nadačním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl N, vložka 518.

Správní rada:

předseda správní rady – Libor Zábranský

člen správní rady – KOMETA GROUP, a.s., při výkonu funkce zastupuje: Libor Zábranský, Egbert Franz Zündorf

KOMETA GROUP, spolek, při výkonu funkce zastupuje: Jiří Mífek

Revizor: Renata Zábranská

Zakladatel: KOMETA GROUP, a.s.

Sídlo a fakturační adresa: Střední 598/26, Ponava, Brno 602 00

Korespondenční adresa: Nadační fond KOMETA, Křídlovická 911/34, Brno 603 00

 

Kdo jsme

Nadační fond KOMETA je nestátní neziskovou organizací, která vznikla v lednu roku 2015 za účelem podpory rodin s dětmi, kterým vstoupila do života diagnóza poruchy autistického spektra (dále také PAS, autismus). Za dobu svého působení pomohla více než třem stovkám rodin.

Věnujeme se osobám s autismem na území Jihomoravského kraje. Mezi služby, které poskytujeme, patří především poskytování materiální a finanční podpory rodinám související s výchovně vzdělávací oblastí, zapůjčení pomůcek, ale také podpora jednotlivců a organizací podporující osoby s autismem.

Organizujeme kulturní, sportovní a zábavní akce pro naše klienty a spolupodílíme se na financování a přípravě jednotlivých terapií a aktivit organizovaných spolkem Modrá pomáhá, který jsme založily jako organizaci doplňující a navazující na služby dlouhodobě fungujícího Nadačního fondu KOMETA.

Veškeré informace o naší nabídce služeb a možností využití příspěvků najdete ZDE.

V případě, že máte zájem o služby Nadačního fondu KOMETA, nás prosím kontaktujte prostřednictvím e mailu: i.drobiszova@nfkometa.cz nebo telefonicky na čísle: +420 603 581 897.

 

Jak jsme již zmiňovali, Modrá pomáhá, z.s. jsme založili, abychom mohli efektivně reagovat na poptávku a potřeby osob s poruchou autistického spektra.  Modrá pomáhá bude nejen dětem, ale i dospělým s diagnózou poruch autistického spektra žijících na území Jihomoravského kraje nabízet své služby. Jedná se zejména o volnočasové aktivity, terapie, sociálně aktivizační služby pro osoby s autismem či semináře, workshopy a setkávání pro rodiče a širokou veřejnost.

Jaké konkrétní služby Modrá pomáhá, z.s. nabízí se můžete dočíst ZDE. A v případě zájmu o jejich využívání, nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu: i.drobiszova@nfkometa.cz nebo telefonicky: +420 603 581 897.