Nadační fond Kometa | Online projekty
18637
page-template-default,page,page-id-18637,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Online projekty

ONLINE ZÁBAVNÉ AKTIVITY

NEJEN PRO DĚTI S AUTISMEM

Protože se s Vámi v této době bohužel nemůžeme setkávat osobně a nabízet Vám naše služby (terapie, sportovní a další volnočasové aktivity, snažili jsme se nalézt alternativu, jak Vám pomoci i v této nepříznivé situaci.

Nabízíme Vám náš nový projekt, v rámci kterého můžete očekávat nepřeberné množství nápadů na aktivity a činnostmi s dětmi, se kterými trávíte většinu času doma. Budou to zábavné činnosti, které můžete s dětmi dělat v domácím prostředí za použití prostředků, které jsou běžně dostupné. Ty budou nenáročné na přípravu, ale jejich cílem je také rozvoj jednotlivých oblastí psychomotorického vývoje (smyslové vnímání, komunikace, motorika, sebeobsluha apod.)

Vždy v neděli Vám představíme oblast, kterou budeme v následujícím týdnu rozvíjet a návrh materiálu a pomůcek, které budete moci použít. Následně Vám budeme každý pracovní den přinášet video návody či zpřístupňovat soubory s návody na dané aktivity. Jednotlivé provedení aktivit pak může odrážet Vaše kreativní pojetí, stejně jako individuální schopnosti, zájmy a preference každého dítěte.

Vše s Vámi budeme sdílet na webu: www.nadacnifondkometa.cz a na Facebookových stránkách: Nadační fond Kometa. Budeme rádi, když v případě zapojení se budete sdílet Vaše výrobky či videa pořízená z realizace aktivit. Oceníme také zpětnou vazbu a informaci o tom, jaké činnosti Vaše děti baví a jakou oblast byste s nimi rádi rozvíjeli.

 

1. TÝDEN – HMATOVÉ VNÍMÁNÍ (30. 3. – 5. 4. 2020)

Krásný den všem! ☺️
Přinášíme Vám slibované video, které Vás uvede do následujícího týdne s tématem HMATOVÉ VNÍMÁNÍ ????
Ještě, než s začnete se samotnou realizací aktivit, doporučujeme Vám strukturovat si Váš čas  a vytvořit tak denní/týdenní režim, který je velice důležitý nejen pro děti s autismem. V současné situaci, kdy je běžný denní režim narušen, je dobré si s ohledem na aktivity a činnosti, které vykonáváte vytvořit vlastní uzpůsobený momentální situaci ? Jak na to uvidíte ve videu ?

V něm Vás také v krátkosti seznamujeme s tím, co Vás bude v následujícím týdnu čekat. V tomto albu ➡️ https://www.facebook.com/pg/nfkometa/photos/?tab=album&album_id=1346668412188067 naleznete seznam pomůcek, které budete na následující týden potřebovat a další dokumenty či návody na jednotlivé aktivity ☝️ Album bude stále dostupné, takže začít můžete kdykoli ?

Těšíme se, že se s námi nejen zapojíte, ale že s námi budete sdílet i Vaše zážitky z realizace jednotlivých činností ??
Tým Nadačního fondu KOMETA ?

 

 

2. TÝDEN – ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ (6 4. – 12. 4. 2020)

Krásnou slunečnou neděli všem! ☺️
Máme pro Vás další video, ve kterém si řekneme, co nás čeká v následujícím týdnu ?, a jaké pomůcky budete potřebovat 
Tématem dalšího týdne bude totiž ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ ???

V komentářích pod videem naleznete seznam pomůcek, který je stejně jako pracovní listy na každý den zveřejněn v tomto odkaze ➡️ https://www.facebook.com/pg/nfkometa/photos/?tab=album&album_id=1346668412188067 . Pracovní listy najdete taky na našich webových stránkách ➡️ https://nadacnifondkometa.cz/online-projekty/

Doufáme, že se zapojujete s námi, a že Vás to baví ? Podělte se s námi o Vaše fotky, vide nebo nám jen nechejte zpětnou vazbu, třeba prostřednictvím e-mailu: t.klikova@nfkometa.cz .

Děkujeme!
Tým Nadačního fondu KOMETA ?

3. TÝDEN – SLUCHOVÉ VNÍMÁNÍ (13.4. – 19.4. 2020)

Přejeme Vám vše hezkou Velikonoční neděli ☺️
Nachystali jsme si pro Vás další video, tentokráte s tématikou SLUCHOVÉHO VNÍMÁNÍ ?

Budeme rozvíjet nejenom samotné zvukové vnímání, ale i diferenciaci zvuků, logické myšlení či pozornost.
Vyrobíme si sluchové pexeso, založíme hudební kapelu, či vytvoříme zvonkohru, která Vám může ozdobit jak domov, tak zahrádku ?
V komentářích pod videem naleznete seznam pomůcek, který je stejně jako pracovní listy na každý den zveřejněn v tomto odkaze ➡️
Pracovní listy a videa najdete taky na našich webových stránkách ➡️ https://nadacnifondkometa.cz/online-projekty/
Přejeme Vám spoustu zábavy při tvoření. Do komentářů, či emailem (t.klikova@nfkometa.cz) nám můžete vkládat videa, či fotky z Vaší tvorby.
Děkujeme!
Tým Nadačního fondu KOMETA ?

 

4. TÝDEN – ČICHOVÉ A CHUŤOVÉ VNÍMÁNÍ

 
Krásný den Vám ☺️Dnes se seznámíte s tématem následujícího týdne – ČICHOVÝM ?A CHUŤOVÝM ?VNÍMÁNÍM.
 
V rámci něj se zaměříme na rozvoj čichu a chuti především prostřednictvím vnímání různých (třeba i aromatických) koření a potravin právě těmito smysly.
Vytvoříme a zahrajeme si čichové pexeso, budeme se učit poznávat a přijímat nové chutě (potraviny). Vytvoříme si také aromatický olejíček a vonný polštářek.
 
Videa naleznete na našem Facebooku: https://www.facebook.com/nfkometa/
 
Věříme, že se zapojujete s námi a že Vás to baví 🙂
Do komentářů, či emailem (t.klikova@nfkometa.cz) nám můžete vkládat videa, či fotky z Vaší tvorby.
Děkujeme!
Tým Nadačního fondu KOMETA ?

PRACOVNÍ LISTY NALEZNETE ZDE

5. TÝDEN – ROZVOJ HRUBÉ MOTORIKY

Krásný den přejeme ☺️ V dnešním videu Vám představíme téma pro následující týden, kterým je ROZVOJ HRUBÉ MOTORIKY 👍🦶🙋‍♀️🙋‍♂️
V rámci něj Vás čekají různé zábavné a pohybové aktivity 🙂 Uděláme si senzomotorickou dráhu, vytvoříme zátěžové pytlíčky nebo se budeme zrcadlit a opakovat 😉
V komentářích pod videem 👇naleznete seznam pomůcek, který je stejně jako pracovní listy na každý den zveřejněn v tomto odkaze ➡️ https://www.facebook.com/pg/nfkometa/photos/?tab=album&album_id=1346668412188067
Pracovní listy najdete taky na našich webových stránkách ➡️ https://nadacnifondkometa.cz/online-projekty/
Věříme, že se zapojujete s námi a že Vás to baví 🙂
Do komentářů, či emailem (t.klikova@nfkometa.cz) nám můžete vkládat videa, či fotky z Vaší tvorby.
Děkujeme!
Tým Nadačního fondu KOMETA 💙
PRACOVNÍ LISTY NALEZNETE ZDE