Nadační fond Kometa | Nabídka práce
18055
page-template-default,page,page-id-18055,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Nabídka práce

Níže můžete nalézt inzerci na pozice osobních asistentů, dobrovolníků nebo třeba brigádníků. Jestliže máte zájem o některou z nabízených pozic, neváhejte nás kontaktovat.

HLEDÁME OSOBNÍ ASISTENTY

 

ASISTENT PRO LUKÁŠKA

Dobrý den, hledáme osobního asistenta/asistentku pro našeho 9ti letého syna Lukáše. Lukášek má diagnostikovaný autismus, druhým rokem navštěvuje speciální školu ve Vyškově a dělá velké pokroky. Lukášek nemluví, ale snaží se. Zpívá, hraje si a je moc hodný.

Hledáme někoho kdo má zkušenosti s autisty a dokáže během letních prázdnin Lukáška posouvat dále v komunikaci, hrách a učení.

Asistence by probíhala v Rousínově u Vyškova min. 3x týdně (uvítáme i 5x týdně) v době od 8:00 – 14:00 hod.

V případě zájmu o tuto nabídku mě prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu: nakaterina@gmail.com

Děkuji.

ASISTENT PRO KAMILU

Dobrý den, hledám osobní asistentku/asistenta pro autistickou dceru Kamilu – 17 let. Jedná se o asistenci na táboře organizace SPMP, který se koná od 14.8.-28.8.2021 ve Staré říši na Vysočině.

Dcera potřebuje celodenní dohled a dopomoc s některými potřebami, hlavně hygienickými.

Špatně zvládá kolektiv, většinou se bude jednat o individuální program. V případě špatné nálady může být agresivní. Jinak celkem dobře komunikuje, ráda pomáhá a správným přístupem je asistence téměř bez problémů 🙂

Asistentce uhradím celý pobyt včetně stravy a dopravy. Odměna za asistenci je 10.000,-Kč

Zájemci mě můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: kamzikv@seznam.cz

Děkuji.

 

ASISTENT PRO KRYŠTOFA

Pro našeho syna Kryštofa, který má diagnostikovanou epilepsii a autismus, hledáme asistentku/asistenta pro odpolední hlídání a hraní. Obsahem bude pracovat v systému ABA, na který dostanete námi hrazený výcvik.

Požadavky

– ochota vzdělat se v systému ABA

– absolvovat výcvik ABA: školení je pro účastníky zdarma, ale není počítáno jako odpracovaná doba, je potřeba počítat s časovou dotací cca 30 hodin

– odpovědnost a samostatnost

– motivace

– nadšení pro práci s dětmi a ochotu učit se nové metody

– aktivní přístup

– zdravé tělo a svěžího ducha (hry jsou někdy fyzicky náročné)

– minimálně středoškolské vzdělání, ideálně student VŠ, podstatná je pro nás ale motivace

Co je ABA terapie?

Aplikovaná Behaviorální Analýza je vědecká metoda, která se v USA už 50 let s velkým úspěchem používá k léčbě dětí i dospělých s autismem a jinými vývojovými poruchami. K nám ABA teprve přichází. O proškolené asistenty je velký zájem, jakmile se terapii jednou naučíte, nebudete mít již nikdy nouzi o práci. Více o ABA zde: https://csaba.cz/video/

Odměna: 250,-Kč na hodinu

Kontakt:

Mgr. Alena Komárková

tel.: 733 100 180

e-mail: alenakomarkova.cz@gmail.com

 

ASISTENT PRO DOMINIKA

Dobrý den, hledáme osobní asistentku/asistenta pro 11letého Dominika. Dominik má diagnózu autismu, je velice hodný, poslušný a komunikativní. Umí jezdit na kole, perfektně ovládá míčové hry, výborně plave, ale chybí mu trochu socializace v prostředí běžných dětí. Je bezkonfliktní a nehrozí z jeho strany žádná zrada. Rád hraje PEXESO, učí se anglicky, česky umí výborně, nádherně artikuluje.

Uvítáme někoho se zkušeností s prací s dětmi s autismem či aktivním zájmem v tomto ohledu. Asistence by probíhala v Brně v těchto týdnech: 12. 7 – 16. 7., 26. 7. – 30. 7., 2. 8. – 6. 8., od pondělí do pátku, v čase od 8:00 do 16:30 hodin jelikož potřebujeme, aby vykryl pracovní dobu jeho tatínka.

Zájemci můžou kontaktovat Mgr. Terezu Kučerovou z Nadačního fondu KOMETA prostřednictvím e-mailu: t.kucerova@nfkometa.cz

Děkuje a těšíme se na Vaše nabídky.

 

ASISTENT PRO HONZÍKA

Dobrý den, hledáme osobní asistentku/asistenta pro 5letého Honzíka pro aktivní trávení volného času (vzdělávací aktivity, nácvik komunikace atd. – vše vysvětlím).

Honzík nemluví, proto je nácvik komunikace velmi důležitý. Má diagnózu autismu, takže uvítám někoho s porozuměním pro specifika/potřeby dítěte s tím spojené. Zkušenosti s touto problematikou jsou velkou výhodou, ale aktivního člověka se zájmem rádi zaučíme.

Jednalo by se o asistenci cca 1x týdně ve vesničce Šenov, okres Znojmo.

Zájemci nás můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: t.kucerova@nfkometa.cz , do předmětu uveďte: Asistence Honzík

Děkujeme a Těšíme se na Vaše nabídky.

 

ASISTENT PRO DANNYHO

Dobrý den, hledám osobní asistentku/asistenta pro mého 4letého syna Dannyho pro domácí pedagogické vzdělávání (Veveří, Brno) – nejedná se tedy o hlídání.

Danny má dg PAS (a ADHD), uvítám někoho se zkušeností či aktivním zájmem v tomto ohledu a především porozuměním pro specifika/potřeby dítěte s tím spojené. Jednalo by se zpočátku o cca 4 – 6 hodin týdně, odpolední čas. Danny stále nemluví, ale rozumí všemu.

Zájemci mě můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: barbarapiveckova@seznam.cz
Děkuji a Těším se na Vaše nabídky.

OSOBNÍ ASISTENT

Hledáme osobního asistenta k tříletému chlapci s dětským autismem, který je milý a usměvavý, jen potřebuje novou osobu nejprve lépe poznat.

Představujeme si, že by asistent přišel 1-2x týdně k nám domů (Křenovice – 35min za Brnem směr Slavkov) a 2-3 hodiny by se synovi věnoval – kreslení, hraní, vzdělávací aktivity (vše vysvětlíme). Případně asistoval mamince na procházce a při dalších společných aktivitách. Na konkrétní dny a čas, kdy by asistence probíhala, se domluvíme individuálně.

V září by měl syn nastupovat do školky, kde bude mít asistenta. Pro profesionální asistenty je tedy i možnost na budoucí stálé zaměstnání, ale rozhodně to není podmínkou.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu: t.kucerova@nfkometa.cz

 

OSOBNÍ ASISTENT

Dobrý den, hledám prosím osobní asistentku/asistenta pro mého 4letého synka pro jeho pobyt v soukromé dětské skupině (Brno, ul. Hybešova) – nejedná se tedy o samostatné hlídání. Synek má dg PAS (a ADHD), uvítám někoho se zkušeností či aktivním zájmem v tomto ohledu a především porozuměním pro specifika/potřeby dítěte s tím spojené.

Jednalo by se zpočátku o cca 2 dopoledne týdně, časem bych ráda přidala. Podmínkou je dlouhodobá spolupráce (vzhledem k PAS synka – potřebuje pocit jistoty, změny/nové osoby jsou pro něj problém). Samozřejmě však chápu a respektuji že teď např. studentka VŠ neví, jaký bude od září rozvrh ve škole.

Synek potřebuje především porozumění pro jeho potřeby rituálů, apod. a osobní blízkost, pozornost a oporu někoho dospělého když ve skupině dětí, protože se do ní a společných aktivit neumí zařadit.

Zájemci mě můžou kontaktovat prostřednictvím e-mailu: hanka.farnikova@gmail.com

Děkuji a Těším se na Vaše nabídky.

 

HLEDÁME ASISTENTY NA PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Na příměstský tábor pro děti s autismem hledáme asistenty, kteří by dětem pomáhali s plněním úkolů a aktivit, ale také pomohli s organizací a samotnou realizací programu.

Důležité je, aby se asistenti nebáli, byli aktivní, zodpovědní a spolehliví, ostatní už zvládneme společně 🙂

Tábor je určen pro děti do 8 let a termín konání je 2. – 6. 8. 2021 v DRFG Aréně na adrese Křídlovická 34, Brno. Časově by byla Vaše účast potřebná od pondělí do pátku v čase 8:30 – 16:30, v pondělí už od 8:00 skrz přípravu a v pátek zase cca do 17:00 kvůli úklidu.

Finanční odměna za celý tábor je 2500,-, dále budete mít zajištěnou stravu a pití. Studentům sociálních a humanitních oborů můžeme asistentství na táboře potvrdit jako absolvovanou praxi. Mimo toho pro Vás bude účast zážitkem na celý život a získáte mnoho zkušeností 😊

Pokud máte zájem o asistentství, prosím, abyste se hlásili prostřednictvím e-mailu: t.kucerova@nfkometa.cz. Pošlete nám prosím svůj životopis a krátký motivační dopis, proč máte zájem se zúčastnit.

Předem děkujeme všem, kteří budou mít zájem se zúčastnit a moc se na Vás těšíme!

 

DO NAŠEHO TÝMU HLEDÁME

 

SPECIÁLNÍ PEDAGOG PRO PRÁCI

S DĚTMI S PORUCHOU AUTISTICKÉHO SPEKTRA

 

Do nově vznikající neziskové organizace v Brně hledáme speciálního pedagoga. Organizace bude podporovat děti a dospělé osoby s poruchou autistického spektra, kterým bude poskytovat volnočasové aktivity a terapie.

 

Náplň práce:

 • sociálně aktivizační služby (terénní i ambulantní práce s dětmi s PAS, výchovně-vzdělávací činnosti, rozvoj komunikace, sebeobslužných dovedností…)
 • výroba pomůcek pro výchovu a vzdělávání dětí s PAS
 • administrativní činnost spojená s výše uvedeným (vedení dokumentace, individuální plánování…)
 • komunikace s klienty
 • spolupráce s ostatními pracovníky organizace
 • účast na společenských a kulturních akcích

 

Požadujeme:

 • vysokoškolské vzdělání v oboru speciální pedagogika (minimálně Bc.)
 • zkušenosti s prací dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami (zkušenosti s prací s dětmi s PAS velkou výhodou)
 • velmi dobré komunikační schopnosti, samostatnost a spolehlivost
 • kreativitu, tvůrčí schopnost a zájem rozvíjet sebe i organizaci
 • řidičský průkaz skupiny B
 • časovou flexibilitu (občasné víkendové akce)

 

Nabízíme:

 • práci na HPP v mladém a dynamickém kolektivu
 • odpovídající finanční ohodnocení
 • pracovní notebook a telefon
 • firemní stravování na pracovišti
 • možnost dalšího vzdělávání

 

Nástup možný od července.

Pokud vás nabídka zaujala, neváhejte nám zaslat svůj strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem, na email: t.kucerova@nfkometa.cz, a do předmětu uveďte: Speciální pedagog.

Budeme se na Vás těšit.

 

 

NABÍDKA PLACENÉHO ASISTENTSTVÍ

Chceš být součástí našeho skvělého týmu? Zajímá Tě problematika autismu a baví Tě práce s dětmi? Tak neváhej a pojď mezi nás!
Pro námi organizované aktivity (terapie, sportovní aktivity), ale také přímo do rodin hledáme asistenty k dětem s poruchou autistického spektra.
Zkušenosti s prací s dětmi podmínkou, s prací s dětmi s autismem velkou výhodou, ale rádi Tě zaškolíme a vše vysvětlíme 🙂
Asistence by byla placená na základě Dohody o provedení práce částkou 120,-/hod. Podmínkou je, spolehlivost, samostatnost, zodpovědnost a kladný vztah k dětem. Vítáme dlouhodobou spolupráci.
V případě zájmu mě prosím kontaktujte na e-mail: t.kucerova@nfkometa.cz .
Děkujeme za sdílení a těšíme se na každého, kdo se k nám přidá!
Tým Nadačního fondu KOMETA 💙