Nadační fond Kometa | INZERCE
18055
page-template-default,page,page-id-18055,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

INZERCE

Níže můžete nalézt inzerci na pozice osobních asistentů, dobrovolníků nebo třeba brigádníků. Jestliže máte zájem o některou z nabízených pozic, neváhejte nás kontaktovat.

Hledáme ASISTENTA/ASISTENTKU

na plavání a další volnočasové aktivity

s chlapcem s autismem

Hledáme asistenta/asistentku pro sedmiletého chlapce s autismem, který by chlapce vyzvedával ze školy a chodil s ním na lekce plavání, a to každé úterý v čase 13:30 – 15:00. Do budoucna by se jednalo o asistenci i při jiných volnočasových aktivitách.

Vzhledem ke zhoršené komunikaci (neverbální autista) a živější povaze je pro něj těžké soustředit se na zadání trenérky. Dobře však reaguje na jednoduché pokyny a lze ho motivovat (aktivitou, pomůckou).“

Pozice je vhodná pro studenty se zájmem o problematiku autismu.

Finanční odměna 100,-Kč/hod.

V případě zájmu napište e-mail na adresu: t.kucerova@nfkometa.cz

Hledáme ASISTENTA

na doučování, trávení volného času a nácvik sebeobslužných činností sedmiletého chlapce

Hledáme asistenta pro sedmiletého hravého a zvídavého chlapce s dětským autismem na doučování, trávení volného času a nácvik sebeobslužných činností. Chlapec nemá problém s běžnou komunikací.

Asistence by probíhala 2x týdně, ideálně pondělí 17 – 19 hod. a pátek 17 – 20 hod. Průběh asistence: pomoc s domácími úkoly, doučování, volnočasové aktivity a hry doma nebo venku, nácvik sebeobslužných činností, socializace.

Pozice je vhodná pro studenty se zájmem o problematiku autismu, avšak vzdělání v tomto oboru není podmínkou.

V případě zájmu napište e-mail na adresu: t.kucerova@nfkometa.cz

 

Hledáme ASISTENTA/ASISTENTKU

na doučování chlapce s atypickým autismem

Hledáme asistenta/asistentku pro patnáctiletého chlapce s atypickým autismem na doučování českého a anglického jazyka, případně i vyzvedávání ze školy a aktivní trávení volného času.

Doučování by mělo probíhat 1x týdně a případná asistence dle individuální domluvy s rodinou, a to v Brně či blízkém okolí od ledna roku 2019.

S chlapcem je bezproblémová komunikace. Pozice je vhodná pro studenty se zájmem o problematiku autismu, avšak vzdělání v tomto oboru není podmínkou.

V případě zájmu napište e-mail na adresu: t.kucerova@nfkometa.cz

 

 

Hledáme ASISTENTA/ASISTENTKU 

ke slečně s poruchou autistického spektra

Dobrý den! Jmenuji se Verča a hledám ASISTENTA/ASISTENTKU, kamaráda, který se mnou bude trávit některá odpoledne v měsíci.

Je mi 15 let, mám diagnózu PAS s expresivní řečovou dysfázii. Moje řeč je specifická, při komunikaci si dopomáhám kreslením toho, co chci říct. Právě kresba je má oblíbená činnosti, společně s plaváním. Proto bych byla ráda za kamaráda, co by mě na volnočasové aktivity doprovázel, nebo jen mi doma pomáhal s domácími úkoly.

Ideální by byl student psychologie, pedagogiky či jen člověk se zájmem o problematiku autismu, co má čas párkrát do měsíce, na 1-2 hod.

Místo výkonu práce je město Brno, odměna 80 kč/hod.

V případě zájmu napište e-mail na adresu: t.kucerova@nfkometa.cz

 

 

Hledáme OSOBNÍHO ASISTENTA

pro našeho syna s dětským autismem

Hledáme asistenta/asistentku k našemu pětiletému synovi s diagnózou „dětský autismus“. Jednalo by se o asistenci ideálně každý den 2-3 hodiny (dle domluvy). Asistence by měla probíhat v našem místě bydliště – Zbýšov u Brna v odpoledních hodinách po školce, případně osobní podpora ve školce. Rádi bychom k němu někoho milého, lidského, zároveň ale neústupného a zodpovědného. Chlapeček je trochu živější, ale velice dobře komunikuje (i když po svém), chodí do klasické státní školky s asistentem pedagoga a potřebuje pomoci s osobním vývojem.

V případě zájmu pošlete prosím životopis s krátkou osobní zprávou a fotografií na  email: zuza.votavova@gmail.com

 

Hledáme ASISTENTA/ASISTENTKU

k chlapci s autismem

Krásný den, jmenuji se Adam, a hledám ASISTENTA/KU, který mě bude doprovázet na cestě ze školy domů, popřípadě do kroužku a z kroužku.

Je mi 10 let, mám diagnózu PAS. Od září 2018 do června 2019 hledám na doprovázení ze školy domů asistenta, který by mi pomohl se stále učit a nacvičovat nové činnosti a slova pro snadnější život. Nemluvím a nerozumím mluvené řeči, ale mám naučená určitá slova, tak abych si řekl o základní potřeby. Bydlím v Brně – Vinohradech, ale školu navštěvuji speciální na ulici Štolcova. Byl bych rád, kdybychom spolu trávili asi 4-5 dní týdně po 2 hodinách nebo dle domluvy.

Pokud máš zájem se mnou pracovat a učit mě nové věci, budu rád, když pošleš mamince životopis s fotografií na email: veronika.bartokova@seznam.cz, ona se s tebou určitě ráda domluví. Jestliže studuješ psychologii, pedagogiku nebo máš zájem o problematiku poruch autistického spektra, zkušenosti s výchovou a vzděláváním dětí, bude to určitě velká výhoda.

 

 

Hledáme ASISTENTA

k chlapci s Downovým syndromem a autistickými rysy

Dobrý den! Jmenuji se Ládík, a hledám ASISTENTA, kamaráda, který mě doprovodí ze školy domů, zajde se mnou na procházku, hřiště nebo výstavu.

Je mi 10 roků, mám diagnózu Downův syndrom a autistické rysy. Hledám kamaráda, který by mě dvakrát týdně (v úterý a ve čtvrtek) vyzvedl na hlavním nádraží, kam mě dopraví školní autobus, a strávil by se mnou pár hodin nebo mě doprovodil za mámou do Nového Lískovce. Moc toho nenamluvím, ale mám rád legraci, procházky, zvířata, hudbu, nebo třeba malování, takže aktivit se se mnou dá dělat spousta.

Pokud máš zájem, budu rád, když pošleš mamince životopis s fotografií na email: weisova@centrum.cz, ona se s tebou určitě ráda domluví.

 

Hledáme ASISTENTKU k chlapci s mentálním postižením,

odměna 100-115 Kč/hod

Hledáme asistentku ve věku 15 – 50 let pro práci s mentálně postiženým mladíkem na 2 – 3 hodiny denně. Nabízíme dobré pracovní podmínky, pracoviště okres Brno, finanční odměna 100-115 Kč/hod. Požadujeme dobrý zdravotní stav (není vhodné pro osoby s epilepsií, cukrovkou, revmatismem apod.)

V případě zájmu zašlete životopis na e-mail: t.kucerova@nfkometa.cz .