Nadační fond Kometa | 10. 6. 2016 EKO Den s Kometou
17131
post-template-default,single,single-post,postid-17131,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

10. 6. 2016 EKO Den s Kometou

Den s Kometou

07 Čvn 10. 6. 2016 EKO Den s Kometou

4. ročník EKO Dne vyhrála ZŠ z Předklášteří. Posbíralo se přes 580kg odpadků!

4. ročník EKO Dne vyhrála ZŠ z Předklášteří. Posbíralo se přes 580kg odpadků

V pátek 10. června 2016 se v obci Ivaň, poblíž malebné řeky Jihlavy a přilehlých Lužních lesů, konal již čtvrtý ročník EKO Dne s Kometou. Ivaň v loňském roce vyhrála třetí ročník a díky tomu se tato ekologická akce konala právě v této vesničce. Po celou dobu konání akce čekal děti ze škol i širokou veřejnost bohatý doprovodný program a od 14:00 do 15:30 proběhla autogramiáda hokejistů A – týmu Komety.

Oproti minulým ročníkům byl zvolen letní termín i kvůli tomu, aby si děti mohly užít hezkého počasí, udělaly si celodenní výlet, dobře se pobavily a ještě se něčemu přiučily v rámci ekologického dne. Cílem ekologicko – vzdělávací akce je, aby si děti uvědomily, že nám není lhostejné, v jakém prostředí žijeme, že není dobré vyhazovat odpadky jinam, než kam patří a je nutné odpad třídit. Děti společně s odborným ekologickým dozorem a za doprovodu hráčů “A“ týmu HC Kometa Brno zbavovali obec Ivaň ekologické zátěže.

Akce se zúčastnilo více jak šest stovek dětí z pětadvaceti základních a mateřských škol, a také dětských domovů. V rámci celodenního programu v Ivani byl k dispozici skákací hrad, hokejová střelnice, děti si mohly nechat namalovat něco pěkného na obličej a samozřejmě se vyfotit nebo si nechat podepsat hráče z A-týmu Komety. Doprovodný program obohatila Univerzita obrany a záchranné složky Jihomoravského kraje ukázaly dětem hasičský, policejní a sanitní vůz. Společnost AVE zajistila svoz odpadu.

V Ivani se konala také autogramiáda pro účastniky EKO Dne a širokou veřejnost.

 

Fotografie a videoreportáž připravujeme.