Nadační fond Kometa | 11.3.2015 Předání šeku na 100 000 Kč MU Brno
16411
post-template-default,single,single-post,postid-16411,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

11.3.2015 Předání šeku na 100 000 Kč MU Brno

V březnu se předávalo 100 000 Kč

11 Bře 11.3.2015 Předání šeku na 100 000 Kč MU Brno

Před prvním utkáním play-off mezi Kometou a Zlínem proběhlo setkání zástupců Komety a Masarykovy univerzity za účelem podpisu memoradna o vzájemné spolupráci. Za Nadační fond Komety byli přítomni majitel klubu Libor Zábranský a prezident Egbert F. Zündorf, za Masarykovu univerzitu rektor Mikuláš Bek.


Masarykova univerzita uzavřela dne 11. března 2015 memorandum o spolupráci s Nadačním fondem Kometa. Brněnský klub zároveň věnoval MU částku v hodnotě 100.000,- Kč na rozvoj projektu Newron, který je určený dětem s poruchami autistického spektra.

Více prozradil rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. „Jsme rádi, že díky Nadačnímu fondu Kometa můžeme pokračovat v práci, kterou považujeme z hlediska široké veřejnosti za velmi užitečnou. Jedná se o podporu socializace dětí, které trpí autismem. Naši informatici a psychologové už několik let pracují na projektu, jak děti trpící touto chorobou vpravit do normálního světa pomocí počítačových her. To se celkem daří i díky podpoře Nadačního fondu Kometa,“ říká rektor Mikuláš Bek.

Co rektor Masarykovy univerzity očekává od vzájemné spolupráce a podpory? Nadace nám umožní financovat část toho výzkumu, která je samozřejmě velice náročná. Jde o testování výsledku na určitém vzorku těch dětí. Doufáme, že se nám rychleji povede uvést v praxi používání nástrojů,“ dodává Bek.

Odborníci z katedry informatiky a psychologie vyvíjejí speciální počítačové hry, jenž těmto dětem mají pomoci zvládat úkony, které zvládá běžný člověk. Lidem s poruchami autistického spektra děla problémy především mezilidská komunikace. Oni se to díky tomu učí na počítačových hrách, ale potřebují k tomu počítačové vybavení. A právě prostředky z Nadačního fondu Kometa půjdou do rodin a školských zařízení.

„Nadační fond naplňuje své závazky a pomáhá potřebným, což je jeho cílem. Jsme rádi, že nás naši fanoušci a partneři podporují a doufáme, že v tom budou pokračovat i nadále, aby pomoc zasáhla co nejvíce dětí,“ dodává Lukáš Bajer z marketingu Komety.NFKTOP