Nadační fond Kometa | 16. 11. 2018 Poděkování za Víčkovanou
18244
post-template-default,single,single-post,postid-18244,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

16. 11. 2018 Poděkování za Víčkovanou

Den s Kometou

16 Lis 16. 11. 2018 Poděkování za Víčkovanou

VÍČKOVANÁ 2017/2018

Ve čtvrtém ročníku Víčkované jsme sbírali víčka na Lukáška, kterému byl diagnostikován dětský autismus, centrální hypotonický syndrom a další přidružená postižení. Lukáškovi je 10 let, navštěuje základní školu speciální a zajímá o vše možné, například o konstrukce a výstavbu budov a domů, baví ho ale i vaření, plavání, fotbal, hokej a rád poslouchá hudbu. Ke svému úspěšnému psychomotorickému rozvoji potřebuje kromě pravidelné neurorehabilitační a terapeutické péče i dodržování speciální diety. Aby se mohl Lukášek zapojit do běžných pohybových aktivit, které vzhledem ke svému hendikepu nemůže vykonávat, rodiče si přáli Lukáškovi pořídit speciální tříkolku LOPED pro osoby se zhoršenou pohyblivostí či zdravotním postižením, ale také výchovně vzdělávací pomůcky, které jsou jinak finančně nákladné.

Během sezóny 2017/2018, kdy Víčkovaná probíhala, se vybralo celkem 1830kg víček.

„Velmi děkujeme Nadačnímu fondu KOMETA za zprostředkování „Víčkované“ a za finanční pomoc pro našeho syna Lukáška. Zároveň moc děkujeme fandům Komety, kteří se na sbírání víček podíleli a celému týmu a hráčům Komety přejeme hodně úspěchů, zdraví  a pohody v letošní sezóně.

Za vybrané peníze jsme Lukáškovi pořídili tříkolku Loped a materiály pro výrobu senzomotorických pomůcek, které mu pomáhají v rozvoji.

Moc si toho vážíme a děkujeme.

Rodiče Lukáška“

 

V projektu Víčkované dále, vzhledem k nízkým cenám za výkup a vysokým za realizaci celé akce, nepokračujeme. Děkujeme však všem, kteří se do sběru víček během všech ročníků zapojili, a pomohli tak všem  dětem a jejich rodinám v jejich nelehké situaci!

Tým Nadačního fondu KOMETA.