Nadační fond Kometa | 17. – 18. 12. 2016 7. Turnaj fanoušků v ledním hokeji
17424
post-template-default,single,single-post,postid-17424,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

17. – 18. 12. 2016 7. Turnaj fanoušků v ledním hokeji

Den s Kometou

14 Pro 17. – 18. 12. 2016 7. Turnaj fanoušků v ledním hokeji

7. TURNAJ FANOUŠKŮ V LEDNÍM HOKEJI

Během posledního adventního víkendu se v předvánočním čase konal již tradiční Turnaj fanoušků v ledním hokeji. Tento rok se pořadatelství ujalo město Brno, jakožto úřadující vítěz, a i v letošním kole zvítězil tým Fan Klub HC Kometa Brno!

Letošní Turnaj fanoušků v ledním hokeji se konal pod záštitou primátora města Brna, pana Ing. Petra Vokřála a za podpory statutárního města Brna. 

Turnaj Fanoušků v ledním hokeji není jen sportovní událostí, má i společenský přesah. Stejně jako v minulosti, i letos byla nedílnou součástí Turnaje charitativní sbírka. Ve spolupráci s Nadačním fondem KOMETA, který podporuje děti s poruchou autistického spektra a Ligou vozíčkářů, která pomáhá už 26 let lidem překonávat bariéry světa hendikepu, pořadatelé připravili projekt na podporu Erika. Liga vozíčkářů a Nadační fond KOMETA se spojili, aby pomohli nadějnému plavci a velkému fanouškovi Komety Erikovi zdolávat komplikace spojené s životem s hendikepem. Erik je první vlaštovkou nově otevřené spolupráce.

erik2016

Sedmnáctiletý Erik trpí Aspergerovým syndromem, který patří mezi poruchy autistického spektra, kvůli prodělané dětské mozkové obrně je navíc upoutaný na vozíku. I přes tuto nepřízeň osudu však Erik studuje střední školu, je velmi společenský a sportovně nadaný. Závodně plave, lyžuje na monoski, jezdí na koni a rád navštěvuje různá sportovní utkání.

Přestože Erik pravidelně rehabilituje a jezdí do lázní, vlivem růstu má stále větší zdravotní problémy. Protože bez pomoci se sám nemůže postavit a chodit, jeho šlachy se stále více zkracují a jakýkoliv pohyb je pro Erika stále náročnější a bolestivější.

Letos byla Erikovi v lázních doporučena speciální rehabilitační pomůcka pro aktivní trénink ve stoje – EasyStand Glider. Protože tato pomůcka není hrazena pojišťovnou a její pořízení je nad finančními možnostmi Erikovy rodiny, rozhodli jsme se věnovat výtěžek z Turnaje fanoušků v ledním hokeji  právě na pořízení tohoto stroje. 

Za podpory lokálních vinařů připravili organizátoři turnaje dražbu kvalitních moravských vín. Kromě toho proběhla dražba zajímavých hokejových předmětů, které věnovali hráči extraligového týmu HC Kometa Brno a také různých předmětů s logem Nadačního fondu KOMETA či Ligy vozíčkářů.

Výtěžek dražby byl neuvěřitelných 30.000 Kč! Celá tato částka poputuje Nadačnímu fondu KOMETA a bude určena v Erikův prospěch pro pořízení rehabilitační pomůcky

Konečné pořadí týmů 7. ročníku Turnaje Fanoušků v ledním hokeji je následující:

1. Fan Klub HC Kometa Brno
2. Sparta Praha Fans
3. Cheza Litvínov
4. Karlovy Vary Fans
5. Fanclub Pardubice
6. Phantoms Chomutov
7. Origins Brno
8. Hradečtí Lvi

Fotografie z akce naleznete zde.

Z celého srdce děkujeme všem zúčastněným a pořadatelům nejen za finanční podporu, ale také za skvělou atmosféru jak při turnaji, tak na sobotní dražbě.

Tým Nadačního fondu KOMETA a Erik s maminkou.