Nadační fond Kometa | 25. 9. 2017 Víčkovaná 2017/2018
17933
post-template-default,single,single-post,postid-17933,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

25. 9. 2017 Víčkovaná 2017/2018

Den s Kometou

27 Zář 25. 9. 2017 Víčkovaná 2017/2018

VÍČKOVANÁ 2017/2018

 

Vickovana_1718_slide_1920x1080_final

Ve čtvrtém ročníku Víčkované sbíráme víčka na Lukáška, kterému byl diagnostikován dětský autismus, centrální hypotonický syndrom a další přidružená postižení. Lukášek je ale téměř vždy dobře naladěný, veselý, energický a vnímavý. Zajímá se o vše možné, například o konstrukce a výstavbu budov a domů, baví ho ale i vaření, plavání, rád sleduje fotbal a hokej, poslouchá hudbu. Lukáškovi je 9 let, navštěvuje základní školu speciální a ke svému úspěšnému psychomotorickému rozvoji potřebuje kromě pravidelné neurorehabilitační a terapeutické péče i dodržování speciální diety.

Jedna z forem terapií, kterou Lukášek využívá, je i hipoterapie, a tu by rodina za peníze z vybraných víček částečně financovala. Aby se mohl Lukášek zapojit do běžných pohybových aktivit, které vzhledem ke svému hendikepu nemůže vykonávat, rádi by mu rodiče pořídili speciální tříkolku LOPED pro osoby se zhoršenou pohyblivostí či zdravotním postižením.

V minulé sezóně jsme sbírali Víčka pro Vanessku, které byl diagnostikován autismus s poruchou pozornosti s hyperaktivitou. I přes tuto velmi závažnou diagnózu je Vanesska učenlivá, hravá a veselá. Vanesska se ráda učí novým věcem, má spoustu zálib, mezi které patří například skákání na trampolíně, skládání stavebnice nebo hraní naučných her na tabletu.Pro její rozvoj jsou potřebné speciální didaktické pomůcky, které jsou však velmi nákladné. Vanessce by také v překonávání všech nesnází spojených s jejím handicapem pomohl terapeuticko-rehabilitační pobyt, který je však pro rodinu Vanessky nedostupný.

Na Vanessku se vybralo celkem 2009 kg víček! Peníze za vybraná víčka použila rodina na pořízení speciálních didaktických pomůcek a financování terapeuticko-rehabilitačního pobytu.

Vickovana_Vanesska_slide_1920x1080_2009kg

Pokud chcete přispět i Vy, můžete víčka nosit do dvou sběrných míst v prostorách DRFG Areny – od křižovatky na Nových sadech a Poříčí, nebo k bráně u hlavní pokladny. Budeme velmi rádi i za podporu ze strany Vaší firmy, školy či jiné organizace. Jestliže se chcete zapojit i Vy, kontaktujte nás prosím prostřednictvím emailu t.kucerova@nfkometa.cz. 

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Rodina Lukáška a Nadační fond KOMETA.