Nadační fond Kometa | 23. 4. 2016 Modré dopoledne
17073
post-template-default,single,single-post,postid-17073,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

23. 4. 2016 Modré dopoledne

Den s Kometou

23 Dub 23. 4. 2016 Modré dopoledne

MODRÉ DOPOLEDNE PRO DĚTI S PORUCHOU AUTISTICKÉHO SPEKTRA

Nadační fond KOMETA ve spolupráci s HC Kometa Brno uspořádal Modré dopoledne pro děti autismem při příležitosti podpory Světového dne zvýšení povědomí o autismu.

Tato akce byla také součástí projektu Kometa svítí modře, který je součástí projektu Naděje pro autismus – Česko svítí modře. Nadační fond KOMETA se do něj společně s HC Kometa Brno zapojil už v roce 2015. V pátek 1. dubna přišli všichni pracovníci Komety do zaměstnání v modrém, v noci z 2. na 3. dubna jsme nechali namodro nasvítit DRFG Arenu, a v sobotu 23. 4. uspořádali zábavné dopoledne pro děti s autismem a jejich blízké.

Na Modrém dopoledni bylo pro návštěvníky připraveno mnoho zábavy. Děti mohly navštívit skákací hrad, sportovní stanoviště s opičí dráhou, zábavné stanoviště se smyslovými aktivitami či zábavné stanoviště pro nejmenší s omalovánkami a motorickými hrami. Mohly si také zaskákat na trampolíně, nechat si namalovat nějaké zvířátko na obličej nebo si vyzkoušet střelbu na branku. Když už byly děti unaveny, byl pro ně připraven také relaxační koutek.

4.4 3.3 2.2

Pro registrované děti bylo navíc připraveno modré překvapení v podobě modré limonády, modrého popcornu a ovocné taštičky.

1.1

Při této příležitosti se mohli návštěvníci blíže seznámit s činností a službami Nadačního fondu KOMETA. U nadačních stánků se dozvěděli více o konkrétních činnostech, prohlédli si pomůcky, které vyrábíme nebo nás mohli podpořit zakoupením nadačních předmětů či přispěním do zapečetěné sbírkové pokladničky.

5.5

Celá akce byla záměrně koncipována tak, aby vyhovovala potřebám cílové skupiny, tedy dětem s autismem. Záměrně jsme z toho důvodu oslovovali organizace, které se věnují problematice autismu, či přímo rodiny s autistickými dětmi. Chtěli jsme i těmto dětem umožnit zúčastnit se zábavné akce, aniž by musely být nějakým způsobem omezovány. Doufáme, že jsme nejen dětem, ale i jejich rodinám připravili příjemné odpoledne, a že se s nimi sejdeme i v budoucnosti, ať už při pomoci v rámci poskytovaných služeb nadačního fondu, či na dalších akcích.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se dobrovolně podíleli na přípravě a následném průběhu dopoledne. Mezi ně patří zaměstnanci HC Kometa Brno, členové Fanklubu HC Kometa, Hitrádio Magic a moderátor Michal Chylík. Zároveň také děkujeme z celého srdce všem, kteří nás podpořili zakoupením nadačních předmětů nebo přispěním do sbírkových pokladniček.

Děkujeme, tým Nadačního fondu KOMETA.

Vice fotografií naleznete ve fotogalerii.
Video reportáž z akce naleznete zde.