Nadační fond Kometa | 27. 9. 2016 Víčkovaná
17261
post-template-default,single,single-post,postid-17261,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

27. 9. 2016 Víčkovaná

Den s Kometou

27 Zář 27. 9. 2016 Víčkovaná

VÍČKOVANÁ

Slide kostka Vanesska

Krásný den! 

Jako každý rok, i letos pokračujeme v projektu Víčkované.

V minulé sezóně jsme sbírali Víčka pro Lukáška, který má poruchu autistického spektra, hypotonický syndrom, poruchu imunity a další zdravotní potíže. Pro Lukáška se vybralo celkem 637 kg víček, a my věříme, že mu peníze za vybraná víčka usnadní a zpříjemní jeho nelehký život.

V letošním ročníku Víčkované budeme sbírat víčka pro čtyřletou Vanessku, které byl diagnostikován autismus s poruchou pozornosti s hyperaktivitou. I přes tuto velmi závažnou diagnózu je Vanesska učenlivá, hravá a veselá. Má spoustu zálib, mezi které patří například skákání na trampolíně, skládání stavebnice nebo hraní naučných her na tabletu.

Vanesska se ráda učí novým věcem, již nyní dokáže rozpoznat tvary, barvy, čísla i abecedu. Pro její rozvoj jsou potřebné speciální didaktické pomůcky, které jsou však velmi nákladné. Vanessce by také v překonávání všech nesnází spojených s jejím handicapem pomohl terapeuticko-rehabilitační pobyt, který je však pro rodinu Vanessky nedostupný.

Peníze za vybraná víčka použije rodina na pořízení speciálních didaktických pomůcek a financování terapeuticko-rehabilitačního pobytu.

Pokud chcete přispět i Vy, můžete víčka nosit do dvou sběrných míst v prostorách DRFG Areny – od křižovatky na Nových sadech a Poříčí, nebo k plotu u hlavní pokladny. Budeme velmi rádi i za podporu ze strany Vaší firmy, školy či jiné organizace. Jestliže se chcete zapojit i Vy, kontaktujte nás prosím prostřednictvím emailu t.kucerova@nfkometa.cz. 

 

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Rodina Vanessky a Nadační fond KOMETA.