Nadační fond Kometa | 25. 1. 2016 Nadační fond KOMETA na Hokejových hrách
16969
post-template-default,single,single-post,postid-16969,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

25. 1. 2016 Nadační fond KOMETA na Hokejových hrách

Den s Kometou

25 Led 25. 1. 2016 Nadační fond KOMETA na Hokejových hrách

Hezký den,

přinášíme Vám krátké shrnutí Hokejových her z pohledu Nadačního fondu KOMETA. Ti z Vás, kteří Hokejové hry navštívili, si jistě naší přítomnosti zde všimli. Nadační fond KOMETA zde bylo možné podpořit jak zakoupením nadačních předmětů, tak přispěním do zapečetěných sbírkových kasiček. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří naši činnost podpořili. Celkem se v průběhu Hokejových her prodaly nadační předměty v hodnotě 21.464 Kč. Z této částky poputuje na sbírkový účet 18.666 Kč. Prostřednictvím sbírkových kasiček bylo vybráno 822 Kč, celá tato částka bude použita za účelem veřejné sbírky.

V sobotu 9. 1. jsme měli mezi 9 – 10 hodinou ranní vyhrazeno mobilní kluziště. Rozhodli jsme se, že umožníme dětem s poruchou autistického spektra, jejich rodinám a blízkým, zažít ten pocit zabruslit si na místě, kde se v předešlých dnech odehrály hokejové souboje. Pro děti s autismem je často velmi náročné trávit čas v přítomnosti tak velkého množství lidí, jako při extraligových zápasech, které jsou navíc doprovázeny velkým hlukem. A tak i když jsou děti často velkými fanoušky hokeje, zápasů se bohužel zúčastnit nemůžou. Tohoto bruslení se zúčastnilo zhruba 10 dětí s poruchou autistického spektra se svými rodinami a blízkými. Věříme, že si všichni přítomní tuto hodinu za přítomnosti trenérů a krasobluslařek užili, že se dobře bavili, a budeme rádi, když si to budeme moci někdy v budoucnu zopakovat. Rádi bychom poděkovali za možnost uspořádání této akce, dále všem zúčastněným, ale především úžasnému trenérovi p. Mífkovi, za jeho snahu a srdečný přístup k dětem i rodinám.

(Pozn. V případě, že máte dítě s autismem, které by mělo zájem chodit na bruslení pravidelně, kontaktujte slečnu Terezu Vargovou, tel. číslo: 731 129 482, email: t.vargova@nfkometa.cz. Připravujeme pravidelné bruslení pro děti s poruchou autistického spektra, za přítomnosti trenérů a asistentů. Více informací se dozvíte na výše uvedených kontaktech.)

V neděli 10. 1. jsme při příležitosti Turnaje krajů, který se hrál na mobilním kluzišti za Lužánkami, převzali dar v podobě víček od PET lahví. Tento dar nám věnoval Krajský svaz ledního hokeje – Jihomoravský kraj. Celkem nám bylo předáno 14kg víček, kalendář a vlaječka Českého svazu ledního hokeje. Víčka budou předány Lukáškovi, který má poruchu autistického spektra, hypotonický syndrom, poruchu imunity a další zdravotní potíže a na něhož jsou v rámci Víčkované této sezóny, víčka vybírány. Věříme, že za peníze z víček, které nasbíráme, budou moct rodiče Lukáškovi usnadnit každodenní život. Rádi bychom tedy touto cestou poděkovali Krajskému svazu ledního hokeje – Jihomoravského kraje za to, že se rozhodl podpořit naši činnost.

Doufáme, že se všichni, kteří Hokejové hry Brno navštívili, i přes často mrazivé počasí bavili, a že si užili tu úžasnou atmosféru. Taktéž věříme, že se hokej za Lužánky vrátí, a že si tuto akci v budoucnu ještě zopakujeme.

Fotografie z obou akcí naleznete ve fotogalerii

Děkujeme všem, kteří nás podporují. Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Tým Nadačního fondu KOMETA.