Nadační fond Kometa | 26. 5. 2018 Kometa Golf Challenge
18141
post-template-default,single,single-post,postid-18141,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

26. 5. 2018 Kometa Golf Challenge

Den s Kometou

07 Čvn 26. 5. 2018 Kometa Golf Challenge

6. ročník Kometa Golf Challenge 

 

Kometa Golf Challenge 2018: Hokejisté a partneři klubu hráli pro Nadační fond KOMETA

B r n o – V sobotu 26. května roku 2018 se konal v resortu Kaskáda v Jinačovicích u Kuřimi tradiční Kometa Golf Challenge. V parádním prostředí se sešli partneři Komety, kteří ve flightech měli také hrající či nehrající hokejisty Komety. Celkový výtěžek z této akce bude následně směřovat na podporu Nadačního fondu KOMETA.
Fotografie z turnaje naleznete ZDE.


Jak již bylo řečeno, golfový turnaj má charitativní podtext, letos se konal celkově popáté. Jeho výtěžek putuje na Nadační fond Kometa, jehož činnost popsala Tereza Kučerová. „Nadační fond podporuje děti s poruchou autistického spektra a stále rozšiřuje svou činnost. V uplynulém roce jsme naše služby rozšířili o volnočasové aktivity v podobě bruslení, terapií a dalších sportovních činností. Rodinám nabízíme také pravidelná setkávání a odborné přednášky, dětem se věnujeme v rámci výchovně vzdělávacích činností. Aktuálně máme v databázi přes sto rodin, které využívají různých služeb.“

„Nadační fond Kometa funguje čtvrtým rokem, neustále se rozvíjí a stále registrujeme velký zájem z řad rodin. Zároveň bych ráda zmínila spolupráci s Masarykovou univerzitou, v rámci které jsme pro studenty psychologie připravili předmět s názvem – Práce s dětmi s poruchou autistického spektra, ve které studenty seznamujeme nejen teoreticky, ale i prakticky s cílovou skupinou. Smyslem našich aktivit je mimo jiné šířit osvětu o problematice autismu,“ vysvětluje Tereza Kučerová.

Na golfovém turnaji se sešlo celkem devatenáct flightů, které byly rozděleny do skupiny. Tedy hrající či nehrající hráči a partneři. „Chtěli bychom poděkovat za účast a projevenou podporu, která je pro naši činnost důležitá. Věřím, že si hráči a partneři pátý ročník golfového turnaje užili a budeme se těšit na další společné setkání,“ uzavírá koordinátorka NF Kometa Tereza Kučerová.

Za Kometu se k charitativní akci vyjádřila obchodní a marketingová ředitelka Kometa Lenka Plšková. „Pátý ročník je za námi. Golfový turnaj patří mezi tradiční akce našeho hokejového klubu. V letošním roce jsme turnaj obsadili během velmi krátké doby, což nás velmi potěšilo. Tak jako každý rok výtěžek z turnaje bude věnován našemu nadačnímu fondu, který se stará o děti s poruchou autistického spektra. Péče nadačního fondu se stále rozšiřuje a tak nás moc těší, že díky zájmu našich partnerů přibývá i rodin, kterým může naše nadace pomoci,“ přibližuje.

„Flighty jsou složeny z partnerů klubu a hrajících či nehrajících hokejistů A-týmu. Počasí nám letos přálo a tak věřím, že si všichni užili hezký den v příjemném prostředí golfového resortu na Kaskádě. Všem partnerům patří velké poděkování za účast,“ děkuje Lenka Plšková obchodní a marketingová ředitelka Komety.

 

Celkovým vítězem se stal Tanasis Kesidis ze společnosti Keso (viz. titulní foto článku, první zleva). Co bezprostředně po skončení turnaje prohlásil nejlepší hráč sobotního programu? „Na golfový turnaj pořádaný Kometou jezdím rád, sice jsem loňský ročník vynechal kvůli svatbě své dcery, ale letošek jsem si nenechal ujít a celkově jsem byl na Kaskádě počtvrté. Výsledek se mi podařil, sice to není můj osobní rekord, ale za výhru jsem samozřejmě moc rád. Je to vynikající akce, můžeme se potkat s hokejisty, strávit s nimi příjemný den a pomoci dobré věci,“ řekl Tanasis Kesidis ze společnosti Keso.

Zbývá dodat, zkušený golfista Jan Hruška po roce opět nezklamal, odehrál výborný turnaj a umístil se na celkovém pátem místě ze všech účastníků turnaje. Do hry se zapojili také Michal Gulaši, Juraj Mikuš, Tomáš Malec, Martin Zaťovič a legenda klubu Karel Skopal. Kdo nehrál, mohl si pod dohledem trenérů vyzkoušet golfovou školu v odpalech, v patování a v dalších činnostech spojených s tímto sportem.

Děkujeme všem zúčastněným za podporu, kterou svojí účastí vyjadřují Nadačnímu fondu KOMETA.