Nadační fond Kometa | 4. 4. 2016 Kometa svítí modře!
17048
post-template-default,single,single-post,postid-17048,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

4. 4. 2016 Kometa svítí modře!

Den s Kometou

04 Dub 4. 4. 2016 Kometa svítí modře!

Nadační fond KOMETA se ve spolupráci s HC Kometa Brno zapojil do projektu Česko svítí modře.

001Kom_sviti_800x500_03_NF

 

 

 

 

Datum 2. dubna na celém světě znamená jediné – Organizací spojených národů bylo vyhlášeno jako Světový den zvýšení povědomí o autismu – WAAD (World Autism Awareness Day) – a potrvá až do konce měsíce. V České republice se již stal tradicí projekt Naděje pro autismus – Česko svítí modře. Nadační fond KOMETA se do něj společně s HC Kometa Brno zapojil už v roce 2015 a nyní opět nechybí. Už v pátek 1. dubna přišli všichni pracovníci Komety do zaměstnání v modrém, ale tím podpora rozhodně nekončí. V celé České republice se nasvěcují na modro významné budovy či památky, aby města či společnosti vyjádřily podporu projektu Česko svítí modře. A Kometa svítí modře také. Do modrého hávu se totiž v noci z 2. na 3. dubna zahalila i DRFG Arena. Pro děti s poruchami autistického spektra také chystáme zábavné dopoledne, na které se mohou těšit v sobotu 23. dubna přímo v areálu DRFG Areny. Podrobnější informace připravujeme.

Autismus je závažná porucha dětského mentálního vývoje, která je vrozená a vzniká na neurologickém podkladě. Má velký dopad na to, co dítě vidí, slyší a prožívá. Nejnápadněji se projevuje v oblastech komunikace, sociální interakce a představivosti. V chování dětí se objevují specifické projevy. Autismus je neléčitelný, avšak včasná diagnostika a následná terapie přispívá ke zmírnění negativních příznaků. Důraz je kladen na komunikační, sociální a poznávací dovednosti. V současné době trpí autismem asi 67 milionů lidí, přičemž množství lidí s autismem v poslední době prudce narůstá. Zajímavostí je také odhad, že autismem je postiženo zhruba čtyřikrát více chlapců než dívek. World Autism Awareness Day, neboli Světový den autismu, je celosvětová kampaň, jež má zvýšit povědomí o autismu v rámci širší veřejnosti. 2. dubna se celý svět zahalí do modré barvy, která symbolizuje porozumění a schopnost komunikovat, jelikož právě v těchto oblastech potřebují lidé s autismem největší pochopení. Podporu jedinců s autismem vyjadřují lidé po celém světě po celý měsíc duben například nošením modrého oblečení a doplňků, nasvícením významných budov, kulturních památek a jiných objektů či konáním osvětových akcí.

Více o tématu: