Nadační fond Kometa | 6. 8. 2018 Deštníky v centru Brna, které pomáhají!
18201
post-template-default,single,single-post,postid-18201,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

6. 8. 2018 Deštníky v centru Brna, které pomáhají!

Den s Kometou

07 Srp 6. 8. 2018 Deštníky v centru Brna, které pomáhají!

Centrum Brna potřetí zahalily deštníky.

Instalace oslavuje mistrovský double Komety a zároveň pomáhá!

Jsme rádi, že jsme se do tohoto projektu mohli letos zapojit a navázat tak spolupráci s Diecézní charitou Brno, která svými službami navazuje na naši činnost. Věříme, že instalované deštníky a aktivity s ní spojené potěší návštěvníky Brna a oceňujeme charitativní podtext této akce. Budeme se těšit na fotografie, které každoročně návštěvníci sdílí na sociálních sítích a na budoucí spolupráci se všemi zapojenými organizacemi. Více informací naleznete v tiskové zprávě níže:
Centrum Brna potřetí zahalily deštníky. Instalace oslavuje mistrovský double Komety a zároveň pomáhá

B r n o – Více než dvě stě barevných deštníků ode dneška zdobí Českou ulici v centru Brna. Instalace, za kterou stojí Nadace DRFG, oslavuje mistrovský double Komety a zároveň má důležitý charitativní podtext. Peníze, které se vyberou dražbou deštníků, použije Diecézní charita Brno a Nadační fond KOMETA na pomoc dětem s diagnózou poruchy autistického spektra a lidem s mentálním postižením.


Když se v Brně v roce 2016 objevily deštníky poprvé, staly se rychle doslova senzací a tisíce fotek zaplavily během několika dní celý internet. Pro velký úspěch se tuto akci, k níž dal původně inspiraci brněnský radní Petr Kalousek, rozhodla Nadace DRFG připravit i toto léto. „Venkovní instalace má nejen oživit ulici, ale každý rok také pomáhá potřebným. I letos budou mít lidé možnost po skončení instalace deštníky zakoupit a přispět tak na dobrou věc,“ uvedl ředitel Nadace DRFG David Macek.

Zatímco loňský ročník byl v barvách italské trikolory, letos dominují modrá a bílá jako oslava mistrovského doublu Komety Brno. Tradiční klub v obou uplynulých sezonách vybojoval zlaté medaile a tím se stal nejúspěšnějším celkem české, respektive československé hokejové historie. Všechny deštníky jsou proto vyvedeny v barvách, které ke Kometě neodmyslitelně patří – v odstínech modré a bílé. Zároveň je zdobí slova z Ódy na Kometu. Doplňuje je třináct žlutých kusů symbolizujících všechny mistrovské tituly Komety Brno. Na těchto exemplářích jsou vytištěny ročníky jednotlivých zlatých let.

Více než dvě stě barevných deštníků ode dneška zdobí Českou ulici v centru Brna. Foto: Nadace DRFG.

Instalace deštníků na České ulici začala v pondělí 6. srpna dopoledne a definitivně ukončena bude o den později. V pátek 10. srpna se pak fanoušci a návštěvníci Brna mohou pod deštníky setkat s hokejovou Kometou. Instalaci v centru města navštíví útočníci Jan Hruška, Martin Dočekal, Lukáš Kašpar, Leoš Čermák a obránce Michal Gulaši. Na volně přístupné akci se fanoušci mohou vyfotografovat s Masarykovým pohárem, pro malé i velké návštěvníky připravujeme soutěže o vstupenky na přípravná utkání. Na své si tento den přijdou také všichni Vavřincové, kteří v pátek slaví svátek. Jako dárek dostane každý Vavřinec vstupenkový voucher na některé z přípravných utkání Komety.

„Myšlenka instalace deštníků v barvách Komety se nám moc líbí. Deštníky totiž prázdninově oživí Českou ulici a plní hned několik funkcí. Kromě té estetické chrání lidi před deštěm a v horkých dnech znamenají i trochu stínu v jinak exponovaném centru města. Nejdůležitější je pro nás ale charitativní podtext celé instalace. To je téma, kterému se Kometa dlouhodobě věnuje. Těší nás, že výtěžek poputuje v rámci pomoci k znevýhodněným dětem,“ sdělila Lenka Plšková, obchodní a marketingová ředitelka HC Kometa Brno.

Obyvatelé i návštěvníci Brna se mohou pod „komeťáckými“ deštníky na České ulici procházet až do září, do začátku extraligové sezony 2018/2019. Deštníky následně poputují do dražby na webu Sportovniaukce.cz. Letos pomohou vybrané peníze lidem s autismem. Skrze Diecézní charitu Brno se jich část dostane na konto Chráněného bydlení sv. Michaela, které pomáhá vytvořit důstojné podmínky k životu lidem s mentálním postižením a autismem. Zbytek pak Nadační fond KOMETA použije na podporu rodin s dětmi, kterým do života vstoupila diagnóza poruchy autistického spektra.

Více než dvě stě barevných deštníků ode dneška zdobí Českou ulici v centru Brna. Foto: Nadace DRFG.

„Přístřeší a bezpečí, které symbolizují zavěšené deštníky, potřebuje stále mnoho lidí v nouzi. Pomáháme proto různým skupinám nejen k získání střechy nad hlavou, ale především k vytvoření domova. Letos výtěžek dobročinného prodeje deštníků obdrží klienti s mentálním postižením a autismem v Chráněném bydlení sv. Michaela, kteří právě tam nachází nový, plnohodnotný domov,“ říká ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

„Jsme rádi, že se letos projekt propojil s hokejovým klubem HC Kometa Brno, a tím i s Nadačním fondem KOMETA, protože se nám díky tomu naskytla možnost navázat spolupráci s Diecézní charitou Brno a společně tak podpořit cílovou skupinu osob s autismem. Nadační fond KOMETA podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra, dětem nabízíme poradenské, asistenční, volnočasové i terapeutické služby. Naší cílovou skupinou jsou děti s diagnózou poruchy autistického spektra do 18 let věku žijící na území Jihomoravského kraje. Bohužel není prozatím v našich silách podporovat i dospělé, jelikož potřeby osob s autismem se věkem mění. Proto velmi oceňujeme, že je zde organizace, která se právě osobám s autismem starším 18 let věnuje. Díky tomuto spojení jsme navíc navázali s Diecézní charitou Brno spolupráci a do budoucna připravujeme společné projekty. Pevně věřím, že výtěžek z aukce přispěje ke zkvalitnění života obyvatel Chráněného bydlení sv. Michaela,“ uvedla Tereza Kučerová z Nadačního fondu KOMETA.

„Snažíme se pomáhat Brnu zpátky na výsluní. Příběh Komety ukazuje, že to jde – i když cesta bývá často zdlouhavá. Barevné deštníky nad hlavami, to je náš impuls pro moravskou metropoli: „Vzhůru, Brno!“ odkazuje na komeťáckou hymnu s úsměvem David Macek, ředitel Nadace DRFG.

Více než dvě stě barevných deštníků ode dneška zdobí Českou ulici v centru Brna. Foto: Nadace DRFG.

Nadace DRFG

Nadace DRFG se zaměřuje především na podporu výuky finanční gramotnosti ve školách a dětských domovech, pozitivní ovlivňování společenského klimatu v Brně a rozvoj církevních aktivit. Podle svého hesla „Všechno začíná setkáním“ propojuje subjekty z různých oblastí a prohlubuje spolupráci s centry excelence v zahraničí.

Více informací na www.drfg-nadace.cz

Diecézní charita Brno

Diecézní charita Brno pomůže ročně 55 tisícům lidí v nouzi po celém území Jihomoravského kraje a části Kraje Vysočina. Vyvíjí činnost především v oblasti sociální a zdravotní péče, humanitární pomoci či ochrany a podpory lidských práv a svobod. Pomáhá seniorům, lidem bez přístřeší, rodinám a ohroženým matkám, lidem s mentálním postižením a autismem, sociálně znevýhodněným i dalším osobám v nouzi. V Brně a v dalších oblastech nabízí mimo jiné například pečovatelské a ošetřovatelské služby, chráněná bydlení, denní centra a stacionáře.

Více informací na www.dchb.charita.cz

Nadační fond KOMETA

Nadační fond KOMETA vznikl za účelem pomáhat lidem, kteří neměli v životě mnoho štěstí a potřebují naši pomoc, především rodinám s dětmi, kterým vstoupila do života diagnóza poruchy autistického spektra.

Více informací na www.nadacnifondkometa.cz

Více než dvě stě barevných deštníků ode dneška zdobí Českou ulici v centru Brna. Foto: Nadace DRFG.
Video ze slavnostního zahájení instalace deštníků naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=Gvi27Hw0_VA