Nadační fond Kometa | KOMETA SVÍTÍ MODŘE
18371
post-template-default,single,single-post,postid-18371,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

KOMETA SVÍTÍ MODŘE

Den s Kometou

01 Dub KOMETA SVÍTÍ MODŘE

KOMETA SVÍTÍ MODŘE 2019

 
2. duben určila Organizace spojených národů jako Světový den autismu. Tento den označujeme také jako Mezinárodní den porozumění autismu či Světový den zvýšení povědomí o autismu. A jelikož Nadační fond KOMETA podporuje právě děti s poruchou autistického spektra (PAS, autismus), i letos se v rámci našeho projektu s názvem Kometa svítí modře, uskuteční několik akcí s cílem vyjádření podpory osobám s autismem a také se záměrem šíření osvěty této problematiky. V letošním pátém ročníku projektu pokračujeme v akcích, které jsme pořádali i v minulých letech, ale přidáváme také nové!
 
Jednou z nich je FOCENÍ V MODRÉM. Jsme jedna rodina, tak zní motto hokejového klubu HC Kometa Brno. Proto se 2. dubna všichni zaměstnanci i hráči sjednotí a obléknou do modré barvy. Ta symbolizuje nejen samotný klub HC Kometa Brno, ale je to také barva symbolizující komunikaci, což je jedna ze tří oblastí, které jsou pro osoby s poruchou autistického spektra problematické a pro vzájemné porozumění zcela zásadní.
 
14. dubna uspořádáme již tradiční MODRÉ DOPOLEDNE – zábavné a sportovní dopoledne, které je určené dětem s poruchou autistického spektra. Pro děti budou připraveny soutěžní i nesoutěžní stanoviště, například cukrářská dílna, střelba na branku, malování na obličej či skákací hrad. Přijde nás navštívit terapeutický koník Emil. Nebude chybět ani ukázka pomůcek a činnosti Nadačního fondu KOMETA a drobné překvapení pro registrované děti.
 
Nadační fond KOMETA pořádá již třetím rokem každou neděli bruslení pro děti s autismem. 21. dubna tak slavnostně zakončíme letošní sezónu 2018/2019 BRUSLENÍM V MODRÉM, kde děti odměníme za jejich snahu drobnými dárečky a diplomy. Na závěr se můžou děti projet na rolbě Marušce.
 
Nově nabízíme dětem i kurzy plavání v plaveckém bazéně Ponávka. 23. dubna využijeme jednu z lekcí, v rámci které podpoříme projekt Kometa svítí modře, tu jsme nazvali PLAVEME DOBŘE MODŘE. Pro děti budou připraveny zábavné soutěžní aktivity s drobnými odměnami.
 
Samozřejmě budeme rádi, když svoji podporu osobám s autismem během měsíce dubna vyjádříte i vy, a tak jsme pro vás připravili soutěž, s názvem PODPORUJ MODŘE! Zašlete nám prostřednictvím e-mailu: t.kucerova@nfkometa.cz fotografii na téma Kometa svítí modře – fantazii se meze nekladou! Fotografie budou následně zveřejněny na Facebookovém profilu Nadačního fondu KOMETA. Fotografie s nejvíce „to se mi líbí“ a nejoriginálnější námi vybraná fotografie vyhraje cenu.
 
V rámci tohoto projektu jsme navázali spolupráci s firmou KofiKofi, která pro Vás nejen v Brně, ale i v jiných městech republiky připravuje výbornou kávu. V první polovině dubna si můžete zakoupit speciální edici kelímků s motivem mapy, kterou vytvořil Matěj – nadaný chlapec s diagnózou Aspergerův syndrom, který svoji zálibu v mapách přenesl na papír a textil, nyní vytváří speciální edici designového textilu s názvem maappi. Výtěžek z prodaných kelímků následně poputuje na podporu naší činnosti.
 
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se do projektu zapojí, ať už poskytnutím finančního příspěvku, účastí na našich akcích, sdílením či nošením modré barvy během měsíce dubna!
 
Děkujeme!
Tým Nadačního fondu KOMETA ?