Nadační fond Kometa | MODRÉ DOPOLEDNE 2023
19411
post-template-default,single,single-post,postid-19411,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

MODRÉ DOPOLEDNE 2023

15 Dub MODRÉ DOPOLEDNE 2023

MODRÉ DOPOLEDNE 2023

Tak jako v předchozích letech, i letos uspořádal Nadační fond KOMETA a Modrá pomáhá, z.s. ve Winning Group Areně charitativní akci s názvem MODRÉ DOPOLEDNE. Letos se jednalo již o 6. ročník. Celý program byl určený dětem a dospívajícím s poruchou autistického spektra, jejich sourozencům, rodičům a pečujícím. Modrého dopoledne se zúčastnilo přes 100 dětí a dospívajících se svými rodinami.

Pro všechny malé návštěvníky byl připraven bohatý doprovodný program spojený se soutěžními stanovišti, kdy si za splněné úkoly mohly všechny děti odnést krásné odměny. Jmenovat můžeme například překážkovou dráhu, střelbu na branku, barevné hraní, které spočívalo ve hře na klávesy, výtvarnou dílnu, hravé učení se smyslovými a didaktickými pomůckami, které s dětmi s autismem používáme při našich terapiích.

S naším programem nám pomohlo i rodinné zábavní centrum BRuNO Family park, které dětem připravilo svoji tvořivou dílnu, malovalo se na obličej a děti si i s rodiči mohly zajezdit na BRuNO kárkách, které sebou přivezli.

V rámci dlouhodobé spolupráce nám zapůjčila chráněná dílna V růžovém sadu, z.ú. také svoji vláčkodráhu, také nám přišla zpestřit program slečna Klára Kotolová se svou canisterapeutickou fenkou Zoe a na závěr se mohli návštěvníci vyfotit ve fotokoutku od firmy FOTOKRÁM.

I v letošním roce jsme dali prostor pro představení své činnosti a služeb organizacím, se kterými dlouhodobě spolupracujeme, a které mají stejnou cílovou skupinu svých klientů, a to osoby s autismem. Děkujeme tak za účast Mateřské, základní a praktické škola Štolcova, p.s. autistická škola a organizacím KOUZELEN, z.s. (centrum speciálně pedagogické podpory) a rehabilitačnímu centru SAREMA LIBEREC, s.r.o.

V rámci celé akce si mohli účastníci zakoupit nadační předměty za zvýhodněné ceny a podpořit tak činnost obou našich organizací.

Celou akcí nás provázeli maskoti HC KOMETA BRNO Nanuk a Kometa, kteří nesmí na žádné podobné akci chybět.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem účastníkům, kteří si společně s námi sobotní dopoledne užili. Velký dík patří i členům Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje a Městské policii Brno za ochotu a čas věnovaný našim návštěvníkům, kteří si mohli vyzkoušet hasičskou nebo policejní výstroj, posadit se do jejich záchranných aut nebo si třeba vyzkoušet, jak se hasí oheň. Svojí návštěvou nás poctil i policejní pes Dar, který předvedl svoji poslušnost a základy policejního psího výcviku. Děkujeme také všem dobrovolníkům za pomoc a především HC KOMETA BRNO za poskytnutí prostor pro uspořádání této akce, zapůjčení komeťáckého skákacího hradu a darování odměn pro naše klienty.

Foto Roman Kantor: