Nadační fond Kometa | Podpora rodiny Bartoníkových
19081
post-template-default,single,single-post,postid-19081,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Podpora rodiny Bartoníkových

Den s Kometou

28 Úno Podpora rodiny Bartoníkových

NA PODPORU RODINY BARTONÍKOVÝCH PUTUJE

200 000,-Kč

V červnu loňského roku zasáhla celou republiku zpráva o rodinách, které kvůli tornádu přišly téměř o vše a život se jim obrátil vzhůru nohama. Nadační fond KOMETA i HC Kometa Brno nabídli zasaženým rodinám podporu.

HC Kometa Brno kromě výpomoci v podobě zaslaných 500 000 Kč odehrála 10. srpna „benefiční utkání 24/6“ na ledě znojemských Orlů. Do přátelského zápasu nastoupili hokejisté ve speciální edici dresů, která putovala do aukce, jejíž výnos byl určen na pomoc zasaženým obcím.

Nadační fond KOMETA nabídl pomoc a podporu rodinám s dětmi s autismem zasaženým tornádem, žijícím v okresech Břeclav a Hodonín. I když jsme o nabídce pomoci informovali veřejně, oslovili vedení obcí i konkrétní rodiny, na které jsme dostali kontakt, naši nabídku pomoci nakonec využila jen rodina Bartoníkových z Mikulčic.

(Dům po zasažení tornádem, foto: rodinný archiv rodiny Bartoníkových)

Jindra a Jiří Bartoníkovi mají dva syny, z nichž mladší Matýsek je mentálně i fyzicky hendikepovaný, má, mimo jiné, DMO, epilepsii a poruchu autistického spektra. Rodině z domu zbyly podstatě jen obvodové zdi, takže je čekala nákladná rekonstrukce celé nemovitosti. V současné situaci již v domě, na kterém museli opravit zcela chybějící střechu a štíty, poškozené zdi, omítky, podlahy, stropy, všechna okna, dveře a další, rodina bydlí. Ještě je však čeká nákladná a náročná rekonstrukce a vybavování domu, dokončení zateplení a fasády, izolace, opravení části domu, kterou zatím nemohou obývat, rekonstrukce koupelny, kuchyně atd.

(Dům po opravě, foto: rodinný archiv rodiny Bartoníkových)

Rodině jsme krátce po zasažení tornádem přivezli Matýskovy oblíbené plyšáky, o které při tornádu přišel, ale také komeťácké věci, které ho jako velkého fanouška Komety potěšily. Klíčové pro ně byly a stále jsou finance. Rodině nabídla materiální pomoc i jiná organizace, která se rozhodla Matýskovi pořídit pomůcky pro jeho rozvoj, případně vybavení pokoje.

Naše organizace pak umožnila zprostředkovat finanční sbírku právě na podporu rodiny a dle dohody s nimi a na základě potřeb, poputuje vybraná částka jako příspěvek na pořízení automobilu, kam by se vešel Matýskům vozíček, a které bude uzpůsobeno jeho potřebám. Rodina bude automobil pořizovat během roku 2022 a mimo námi poskytnuté částky využije Příspěvek na zvláštní pomůcku poskytovaný ministerstvem práce a sociálních věcí.

Na podporu rodiny Bartoníkových na náš účet celkem doputovalo krásných 99 117,80,-Kč, přičemž k částce připočítáme ještě výtěžek z akce zvané Sraz kamionů, která se každoročně koná v obci Bukovinka a jejíž výtěžek putuje na podporu naší organizace. Letos se organizátoři rozhodli výtěžkem podpořit právě Matýska a jednalo se o celkovou částku 60 888,-Kč. Děkujeme! Celkem dárci přispěli na rodinu Bartoníkových částkou ve výši 160 005,80,-Kč. Nadační fond se rozhodl částku zaokrouhlit na 200 000,-Kč. To je finální částka pro rodinu Bartoníkových, kterou je i sbírka pro rodinu k říjnu roku 2021 ukončena.

 

Rádi bychom touto cestou a z celého srdce poděkovali každému, kdo se rozhodl přispět! A poděkovat by chtěla za celou rodinu i maminka Matýska, paní Jindra Bartoníková. „Rádi bychom moc poděkovali všem, kteří nám pomohli, ať už finančně, fyzicky či nám byli oporou. Je neuvěřitelné, jak velká vlna pomoci a solidarity se zvedla, a to i v tak náročné době. Velmi si vážíme každé pomoci i podpory, které se nám dostalo. Přejeme všem do nového roku hlavně pevné zdraví, hodně štěstí, lásky, radosti, pohody a klidu.“

 

Děkujeme!

Tým Nadačního fondu KOMETA