Nadační fond Kometa | Podporujeme rodiny s dětmi s autismem z oblastní zasažených tornádem
18892
post-template-default,single,single-post,postid-18892,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Podporujeme rodiny s dětmi s autismem z oblastní zasažených tornádem

Den s Kometou

28 Čvn Podporujeme rodiny s dětmi s autismem z oblastní zasažených tornádem

PODPORUJEME RODINY S DĚTMI S AUTISMEM

Z OBLASTÍ ZASAŽENÝCH TORNÁDEM

ČÍSLO SBÍRKOVÉHO ÚČTU NADAČNÍHO FONDU KOMETA ➡️ 4200537863/6800

 

Stejně jako celou republiku, i nás zasáhla zpráva o rodinách, které kvůli tornádu přišli téměř o vše a život se jim obrátil vzhůru nohama. Proto jsme bezprostředně po události nabídli pomoc a podporu rodinám s dětmi s autismem zasaženým tornádem, žijícím v okresech Břeclav a Hodonín. Naše nabídka pomoci stále platí, proto pokud víte o někom, kdo naši pomoc potřebuje, ať nás kontaktuje prostřednictvím e-mailu ➡️ t.kucerova@nfkometa.cz , případně nám na ně předejte kontakt a my se s nimi spojíme.
(foto: Anna Vavríková, MAFRA)
Aktuálně pomáháme rodině Bartoníkových z Mikulčic. Jindra a Jiří mají dva syny, z nichž jedenáctiletý Matýsek je mentálně i fyzicky hendikepovaný, má epilepsii a poruchu autistického spektra. Rodině z domu zbyli v podstatě jen obvodové zdi, takže je čeká nákladná rekonstrukce celé nemovitosti. Maminka se se synem během události schovali v koupelně, kde ve zdraví řádění tornáda přečkali, také její manžel a druhý syn jsou v pořádku. V domě byl během události obrovský hluk, všude lítali cizí předměty a pro Matýska byla celá situace velice náročná, zároveň přišel o téměř všechny své věci.
Na základě komunikace s rodinou jsme se dohodli, že klíčové jsou pro ně momentálně finance. Mezi lidmi se jejich příběh začal velmi rychle šířit, a ti nabízí nejen finanční, ale taky materiální pomoci. Zasažené rodiny však aktuálně neřeší materiální věci, které budou v budoucnu potřebovat, protože teď na to nemají kapacitu ani skladovací prostory. A i když si nabízené pomoci lidí moc váží, musí ji odmítat, což se ne vždy sejde s pochopením. Proto Vás velmi prosíme, nevolejte a nepište mamince Vaše nabídky o materiální pomoc. Již se nabídlo tolik lidí, kteří jsou ochotni pomoci, že si vedeme jejich databázi a v případě potřeby je budeme kontaktovat přímo. Není v silách rodičů odepisovat všem na zprávy, i když si podpory opravdu moc váží, protože od rána do noci pracují na vyklízení domu, poté jedou k rodině, kde dočasně bydlí, za syny a potřebují si alespoň na chvíli odpočinout si.
Zakládáme pro rodinu finanční sbírku. Nabídli jsme jim také zapůjčení automobilu, kam by se vlezl i Matýskův vozíček, a jelikož je fanoušek Komety, tak jim zakoupíme Komeťácké věci. Matýskovi zajistíme hračky, na které je velmi vázaný, a vlivem tornáda o ně přišel. Zároveň jsme připraveni podpořit rodinu i v dalších jejich potřebách, které se časem budou měnit.
Pokud máte zájem rodinu podpořit finančně, můžete zaslat finance na náš sbírkový účet a uvést variabilní symbol 0000. Získané finance poputují na zabezpečení potřeb syna Matýska (auto, speciální sedačka, vybavení pokoje a domu, speciální pomůcky a případnou následnou péči o syna – terapie či rehabilitační pobyty). V případě nabídky jiné formy pomoci mne prosím kontaktujte na e-mail: t.kucerova@nfkometa.cz či telefonicky na číslo: 731129482 a já zprostředkuji pomoc rodině.
ČÍSLO SBÍRKOVÉHO ÚČTU NADAČNÍHO FONDU KOMETA ➡️ 4200537863/6800 (NUTNÉ UVÉST VARIABILNÍ SYMBOL 0000)
ÚDAJE PRO PLATBY ZE ZAHRANIČÍ:
IBAN: CZ82 6800 0000 0042 0053 7863
SWIFT / BIC: VBOE CZ 2X
Rodinu můžete také podpořit zasláním částky na jejich osobní účet. Z těchto peněz bude rodina financovat náklady spojené s rekonstrukcí domu, vybavení či zajištění dočasného náhradního bydlení, které musí být uzpůsobeno potřebám jejich syna.
SOUKROMÉ ČÍSLO ÚČTU RODINY BARTONÍKOVÝCH ➡️ 1758012173/0800
ÚDAJE PRO PLATBY ZE ZAHRANIČÍ:
IBAN: CZ08 0800 0000 0017 5801 2173
SWIFT / BIC: GIBA CZ PX
Z celého srdce děkujeme každému, kdo pomáhá! Je úžasné, jak se lidé, v této těžké době, dokázali semknout.
Děkujeme!
Tým Nadačního fondu KOMETA 💙