Nadační fond Kometa | 31. 5. – 2. 6. 2019 Víkendový pobyt
18408
post-template-default,single,single-post,postid-18408,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.3,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

31. 5. – 2. 6. 2019 Víkendový pobyt

06 Čvn 31. 5. – 2. 6. 2019 Víkendový pobyt

Víkendový pobyt

Dobrodružství s Malým Princem

Ve dnech 31. 5. – 2. 6. uspořádal Nadační fond KOMETA svůj první víkendový pobyt pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Celý pobyt provázela tématika Malého prince – jednotlivé aktivity, příběhy i odměny. Celkem se akce zúčastnilo 49 osob, z toho 13 dětí s diagnózou autismu, 5 sourozenců, 13 asistentů a rodiče.

Víkendový pobyt se konal v krásném prostředí Vysočiny v penzionu Sykovec. Byl určen jak pro děti, tak i jejich rodiče a sourozence, celkem se ho zúčastnilo 12 rodin. Pobyt byl koncipován jako zábavně – vzdělávací pro děti a jejich sourozence, kterým byli při programu zajištěni asistenti, a tím pádem odpočinkový pro rodiče, kteří mohli trávit volný čas dle vlastního uvážení – procházkami, v sauně či vířivce, která byla k dispozici.

Celý víkend nás provázelo krásné počasí a dobrá nálada. Všechny děti byly naprosto skvělé, stejně tak asistenti, kterým jsme nesmírně vděčni za pomoc, jelikož se akce zúčastnili dobrovolně. Děti čekalo mnoho úkolů a aktivit – rozcvičky, pohybové akvitity či hry s psychomotorickým padákem. Mimo to jsme měli připravené tématické hry, které děti uváděly do světa Malého Prince a zároveň tak rozvíjely jejich znalosti, schopnosti a dovednosti. Mezi dopoledním a odpoledním blokem bylo vždy připraveno občerstvení a na konci každé aktivity čekala děti odměna.

Sobotní večer jsme strávili opékáním špekáčků, které nám asistenti zpříjemnili hraním na kytaru a zpěvem. Všem nám vykouzlila úsměv na rtech bezprostřednost dětí, které se s radostí ke zpěvu přidaly. Všechny děti si s asistenty perfektně sedly, plnily úkoly na jedničku a velmi je to bavilo, což je pro nás největší odměnou – spokojené děti. A samozřejmě taky rodiče, kterým se celý pobyt také velmi líbil.

Víkendový pobyt byla první z akcí podobného typu a my jsme z něj nadšeni. Z pobytu jsme odjížděli nabití pozitivní energií, šťastní, že vše vyšlo na jedničku a s myšlenkami na to, že musíme uspořádat pobyt další, protože to je právě to, co rodinám s dětmi s autismem chybí. Rodiče často nechodí do práce a nemají žádné koníčky, jelikož veškerý svůj čas věnují péči o dítě, která je náročná nejen fyziky a psychicky, ale také finančně. Proto jim možnost účastnit se pobytu, který byl částečně finančně dotován naší organizací a čas, který jsme dětem věnovali, aby si mohli odpočinout, udělal velikou radost.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli uskutečnit víkendový pobyt a těšíme se a další!
P.S.: Na fotografie se můžete těšit již brzo!


Váš tým Nadačního fondu KOMETA ?